Coinbase to giełda kryptowalut, która od zeszłego roku udostępnia także kartę płatniczą Coinbase Card. Na razie rozwiązanie jest dostępne w Wielkiej Brytanii i 29 innych europejskich krajach (od listopada 2019 także w Polsce). Pogłębienie współpracy z Visa pozwoli fintechowi na wprowadzenie Coinbase Card na kolejne rynki, a także dodanie nowych funkcji do tego produktu – czytamy w komunikacie.

Coinbase Card pojawi się na kolejnych rynkach

Jak działa Coinbase Card? W momencie dokonywania transakcji użytkownicy mogą wybrać, z którego portfela kryptowalut chcą skorzystać, po czym Coinbase wymienia wybrane tokeny na faktyczną walutę. Karta pozwala na płacenie za pomocą 10 rodzajów kryptowalut. Fintech pobiera prowizje za wybrane transakcje. Szczegóły na temat opłat związanych z Coinbase Card można znaleźć w podlinkowanym tekście.

W komunikacie czytamy, że połowa użytkowników, która zdecydowała się na zamówienie karty, aktywnie jej używa. Do tej pory rozwiązanie cieszy się największą popularnością w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i we Włoszech. Fintech planuje udostępnić Coinbase Card na kolejnych rynkach, w czym znacznie pomoże uzyskanie certyfikatu Visa Principal Member. Pogłębienie współpracy z Visą ma się przyczynić także do udostępnienia kolejnych funkcji w ramach Coinbase Card.