Francuski startup wsparli również dotychczasowi inwestorzy, czyli Valar i Alven, a także CEO TransferWise i CTO Adyen – Taavet Hinrikus i  Ingo Uytdehaage. Qonto chwali się, że to największe dofinansowanie dla francuskiej firmy z branży FinTech.

Fintech Qonto otrzymał 115 mln dolarów dofinansowania

Qonto to challenger bank dla przedsiębiorców, który w przeciwieństwie do N26, czy Monzo nie obsługuje milionów klientów. Francuski startup kieruje swoją ofertę do małych i średnich przedsiębiorstw oraz freelancerów działających na terenie Europy. Według Qonto usługi bankowe dla biznesu w Europie nie są na wystarczająco dobrym poziomie. Firma uważa, że jest w stanie zapewnić dużo lepszy user experience i szybszą obsługę za pomocą aplikacji mobilnej.

Qonto oferuje konta z francuskim numerem IBAN i kartę debetową. Z poziomu aplikacji można wykonywać podstawowe operacje, takie jak blokowanie karty, zmiana limitów transakcyjnych, czy zamówienie wirtualnej i fizycznej karty. Challenger bank pozwala również na wygodne monitorowanie transakcji, czy zarządzanie wydatkami. Docelowo Qonto chce uzyskać licencję na udzielanie pożyczek, dzięki czemu z poziomu aplikacji przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o kredyt.

Francuski fintech rozpoczął działalność w 2016 roku i obecnie obsługuje 65 tys. firm. Usługa jest dostępna we Francji, Hiszpanii, Niemczech i we Włoszech. Tylko w samym 2019 roku Qonto przetworzyło transakcje o łącznej wartości 10 mld euro. Dzięki nowej rundzie inwestycyjnej Qonto chce podwoić liczbę klientów na obecnych rynkach, rozwinąć nowe produkty i zatrudnić kolejnych pracowników (obecnie w spółce pracuje około 200 osób).