O sprawie jako pierwszy napisał serwis Cashless.pl. Informacje potwierdziło nam także biuro prasowe Banku Millennium – w pierwszej kolejności z Garmin Pay skorzystają posiadacze kart Visa.

Bank Millennium udostępni płatności Garmin Pay

Z płatności mobilnych Garmin Pay mogą już korzystać klienci takich banków jak PKO BP, Bank Pekao (karty Mastercard), Santander Bank Polska, mBank, Getin Bank (karty Mastercard), ING Bank Śląski, Alior Bank (karty Mastercard), Nest Bank (karty Visa), Bank Pocztowy i Banki Spółdzielcze SGB. Możliwość podpięcia karty do Garmin Pay udostępniają także fintechyRevolut i TransferWise (karty Mastercard).

Płatności Garmin Pay obsługują takie modele smartwatchy jak vivoactive 3, fenix 6, Forerunner 945, czy fenix 5 plus. Najtańszy z nich jest wersja vivoactive 3, który można kupić za około 700-800 złotych. Pozostałe modele to wydatek rzędu 1,5 tys. – 2 tys. PLN. Ostatnim bankiem, który udostępnił Garmin Pay w Polsce był mBank – w styczniu bieżącego roku.

Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem, w którym wyjaśniamy, które banki w Polsce oferują płatności Garmin Pay i Fitbit Pay. W materiale znajdziecie informacje o dostępności obu systemów, o samym rynku wearables, a także o tym jakie smartwatche obsługują wyżej wymienione płatności mobilne.