Partner serwisu Visa dla biznesu

Kolejna giełda kryptowalut na liście ostrzeżeń KNF

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Bitcoin#KNF#Kryptowaluty
Opublikowano: 14 czerwca 2019, 12:31 Aktualizacja: 14 czerwca 2019, 15:44

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wpisaniu na listę ostrzeżeń publicznych firmy Bitstar z siedzibą w Warszawie. To polska giełda kryptowalut.

Kolejna giełda kryptowalut na liście ostrzeżeń KNF

– W piątek, 14 czerwca 2019 r. na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego został wpisany nowy podmiot: Bitstar sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie – informuje Urząd w komunikacie.

Giełda kryptowalut Bitstar na liście ostrzeżeń KNF

To już kolejna giełda kryptowalut, która znalazła się na liście ostrzeżeń KNF. W przypadku wszystkich poprzednich firm zawiadomienie do prokuratury było kierowane z tego samego tytułu – nieuprawnionej działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego.

Wcześniej na „czarną listę” KNF wpisano takie giełdy jak BitBay, Aubucoins, czy BitMarket24. Co ciekawe tym razem Urząd ostrzega przed giełdą, która już nie prowadzi działalności. Strona internetowa spółki nie istnieje, a ona sama miała już zniknąć z rynku.

Czy to oznacza, że Komisja Nadzoru Finansowego jest przeciwna Bitcoinowi i spółce? Nie do końca. Giełdy wymiany kryptowalut mogą legalnie działać w Polsce, ale pod pewnymi warunkami – przede wszystkim muszą otrzymać zezwolenie na wykonywanie usług płatniczych w zakresie prowadzenia rachunków płatniczych.

Kilka giełd otrzymało nawet licencje małej instytucji płatniczej – między innymi Tapik (operator giełdy Bitclude) i Conquista.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

gielda-kryptowalut-bitstar-liscie-ostrzezen-knf