Google Pay jest już dostępne dla wszystkich kart Curve w Niemczech, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Irlandii, Belgii, Danii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Słowacji, Czechach i Polsce.

Curve udostępnia Google Pay klientom z Polski

Tym samym Google Pay dołącza do innych metod płatności wspieranych przez Curve – Apple Pay i Garmin Pay.

Curve to aplikacja, dzięki której nie trzeba nosić ze sobą wielu kart płatniczych – wystarczy plastik wydany przez brytyjski fintech. Na początek należy ściągnąć aplikację, zarejestrować się i podpiąć w apce posiadane karty. Po wykonaniu tej czynności można już płacić kartą Curve, wybierając w aplikacji, który z podpiętych plastików chcemy obciążyć w trakcie transakcji. W razie pomyłki można zmienić źródło finansowania bez dodatkowych kosztów. To rozwiązanie w stylu „All Card in One”.

W ciągu ostatnich miesięcy Curve mierzył się z kilkoma problemami wynikającymi z afery Wirecard. Na kilka dni klienci fintechu utracili dostęp do możliwości wykonywania transakcji kartami. Wszystko w związku z zamrożeniem licencji niesławnego Wirecard przez brytyjski nadzór – Financial Conduct Authority. Ostatecznie dostęp do płatności plastikami Curve udało się przywrócić.