Koszt dostawy to 25 złotych, ale można go uniknąć jeśli zamówimy produkty o wartości ponad 100 PLN. Zamówienie należy złożyć i opłacić dzień przed dostawą. Lody są dostarczane w godzinach 10.00-16.00, ale dni dostaw różnią się w zależności od dzielnicy.

W poniedziałek i czwartek produkty będą dostarczane do mieszkańców Ursynowa, Wilanowa, Włoch, Bemowa i Ursusa. Z kolei we wtorek i piątek dostawy obejmą Wawer, Pragę Południe, Śródmieście, Wolę, Ochotę i Mokotów. Jeśli chodzi o środę i sobotę, to wtedy Grycan dostarczy zamówienia mieszkańcom Żoliborza, Pragi Północ, Targówka, Białołęki, Bielan, Rembertowa i Wesołej.

Grycan sprzedaje lody na Allegro

Klienci mogą zamawiać wybrane smaki lodów, sorbetów i lodów wegańskich w opakowaniach o pojemności 500 ml i 1100 ml. Wyjątkiem są lody Tiramisu, które są dostępne w pudełku 900 ml. W menu lodziarni Grycana znalazły się również torty lodowo-bezowe, ciastka i ręcznie przygotowywane ciasta. W celu zachowania świeżości i smaku ciastka zostały zamrożone natychmiast po wyprodukowaniu, a w lodziarni online można je kupić w opakowaniach po 4 sztuki.

– Niestety w tym trudnym czasie nie możemy Państwa gościć, dlatego otworzyliśmy lodziarnię online. Chcemy abyście mogli delektować się naszymi lodami, tortami lodowo-bezowymi, ciastkami oraz kawą w domowym zaciszu – czytamy w sklepie Grycan na platformie Allegro.

W obliczu pandemii koronawirusa coraz więcej sieci handlowych i producentów zaczyna korzystać z możliwości dostawy. Przykładowo Biedronka uruchomiła sprzedaż online we współpracy z aplikacją Glovo, a z kolei Żabka rozpoczęła testy sprzedaży przez Internet – na razie w dwóch wariantach, z dostawą do domu (Poznań) i z odbiorem osobistym (Warszawa). Sektor e-commerce chce także zawojować firma carsharingowa Traficar, która uruchomiła platformę TrafiSzop i zaczęła dostarczać zakupy do domu.