Obecnie kasy działają już w 22 sklepach franczyzowych i średnio korzysta z nich aż 20% klientów Carrefour. Dlatego docelowo sieć chciałaby je uruchomić we wszystkich sklepach pomarańczowego konceptu Carrefour Express. Na razie nowe urządzenia pojawiły się w Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

Kasy samoobsługowe w kolejnych sklepach Carrefour Express

Mini kasa samoobsługowa w Carrefour Express

Mini kasy samoobsługowe (zdjęcie powyżej) w pierwszej kolejności trafiły do sklepów franczyzowych (Carrefour Express) zlokalizowanych w centrach dużych miast, gdzie szczególnie ważna jest szybka obsługa klientów. Klientom, którzy nie wiedzą, jak korzystać z kas samoobsługowych, pomocy ma udzielić pracownik sklepu. Obecnie pod szyldem Carrefour w Polsce działa około 600 sklepów franczyzowych.

Carrefour Express Convenience to format samoobsługowych sklepów dopasowany do szybkiego tempa życia mieszkańców dużych aglomeracji miejskich. Ma zapewnić klientom dostęp do szerokiego asortymentu dań gotowych, w tym jedzenia na wynos, świeżo wypiekanego pieczywa, produktów bezglutenowych czy żywności bio. Klienci mogą w nim kupić również świeżo parzoną kawę, umyć kupione na miejscu owoce czy zalać wrzątkiem lub podgrzać zupę.

To nie jedyne nowości, w które inwestuje Carrefour. Francuska sieć nawiązała współpracę z firmą SwipBox, dzięki czemu w polskich sklepach Carrefour pojawią się automaty paczkowe. Pierwsze urządzenie postawiono w placówce na warszawskim Targówku – w Centrum Handlowym Targówek. Carrefour rozwija także zasięg swoich dostaw internetowych (tzw. e-grocery) – obecnie mogą z nich korzystać między innymi mieszkańcy Warszawy i Katowic.

Warto wspomnieć także o takich konceptach jak nowoczesne sklepy Carrefour PRO, czy Scan&Go w aplikacji Mój Carrefour (którą testowaliśmy w zeszłym roku).