Teraz firma Sebastiana Siemiątkowskiego przymierza się do debiutu na giełdzie, który ma nastąpić już w 2022 roku. Od 18 sierpnia Klarna oficjalnie działa także w Polsce – na początek współpracując z siecią sklepów H&M.

Klarna ma 20 mln klientów w USA. Fintech działa także w Polsce

Za pomocą aplikacji zakupowej Klarny można dokonywać transakcji w tysiącach sklepów internetowych i stacjonarnych w USA. Apka oferuje też tworzenie list zakupowych oraz dostęp do informacji o zniżkach i promocjach. Z jej poziomu skorzystamy również z płatności odroczonych (BNPL). W samych Stanach Zjednoczonych Klarna współpracuje z 10 tys. sklepów.

Z aplikacji Klarny mogą skorzystać także klienci w Polsce. Apka ma być dostępna w polskiej wersji językowej, chociaż na razie odroczone płatności działają tylko w sieci sklepów H&M. W kolejnych miesiącach lista partnerów Klarny ma się jednak sukcesywnie powiększać. Rozwiązanie nazywa się „Zapłać za 30 dni”.

Tym samym Klarna dołącza do innych graczy, którzy odroczone płatności w Polsce oferują już od wielu miesięcy. Mowa tu między innymi o takich fintechach jak Twisto, czy PayPo. Swoje usługi BNPL rozwija także Allegro w ramach usługi Allegro Pay.

Klarna to najwyżej wyceniany prywatny fintech w Europie – spółka założona przez Sebastiana Siemiątkowskiego jest warta około 46 mld dolarów. Teraz firma planuje wejście na giełdę, którego możemy się spodziewać w 2021 roku.