Rundzie inwestycyjnej przewodził fundusz Silver Lake, wspólnie z singapurskim GIC oraz funduszami BlackRock i HMI Capital. Tym samym potwierdziły się doniesienia Reutersa z zeszłego tygodnia, według których Klarna miała pozyskać duże dofinansowanie i przebić wycenę 10 mld dolarów.

Fintech Klarna wart już ponad 10 mld dolarów

Pieniądze mają zostać wykorzystane na dalszą ekspansję w Stanach Zjednoczonych, gdzie Klarna ma mieć już 9 mln klientów. W pierwszej połowie 2020 roku fintech nawiązał współpracę z 35 tys. nowych detalistów, dzięki czemu miał stać się głównym partnerem dla 100 największych sprzedawców w USA – podaje Finextra.

Klarna to szwedzki fintech założony przez Polaka Sebastiana Siemiątkowskiego w 2015 roku. Firma oferuje przede wszystkim odroczone płatności w e-commerce, a z jej usług korzysta już 85 mln klientów i ponad 235 tys. partnerów w postaci sprzedawców. Teraz dzięki nowje rundzie inwestycyjnej Klarna stała się najwyżej wycenianym prywatnym fintechem w Europie.

W zeszłym tygodniu Reuters informował także o planowanym IPO Klarny na nowojorskiej giełdzie. Fintech zamierza zadebiutować na Wall Street w ciągu dwóch najbliższych lat.