– Lidl Pay to funkcjonalność umożliwiająca płatności mobilne w aplikacji Lidl Plus. Wystarczy jedno skanowanie karty Lidl Plus, aby skorzystać ze wszystkich rabatów oraz jednocześnie zapłacić za zakupy, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu przy kasie oraz większą higienę. Wszystkich klientów zachęcamy do płatności bezgotówkowych. Zależy nam na wspieraniu bezpieczeństwa i higieny pracowników oraz klientów – komentuje biuro prasowe Lidl Polska.

Lidl Pay w Polsce

Na razie nie wiadomo kiedy płatności mobilne od Lidla będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych. O postępach prac sieć ma informować na bieżąco. Niemniej niektórzy klienci otrzymują już komunikaty w aplikacji Lidl Plus, które informują, że w ich ulubionym sklepie można skorzystać z Lidl Pay. Jeśli mamy szczęście i mieszkamy w pobliżu placówki objętej pilotażem, możemy na własnej skórze przetestować nową metodę płatności.

Jak skorzystać z Lidl Pay? Na początek należy podpiąć kartę płatniczą do aplikacji Lidl Plus – można to zrobić w zakładce „Więcej” i następnie „Mój Portfel”. Po dodaniu plastiku autoryzujemy operację za pomocą kody SMS. W trakcie płatności generowany jest kod QR z aplikacji, który trzeba pokazać kasjerowi w celu jego zeskanowania. Płacąc w ten sposób można skorzystać z rabatów oferowanych przez sieć Lidl.

Na pierwszy rzut oka nie jest to wcale wygodniejsze rozwiązanie od Apple Pay, Google Pay, czy Garmin Pay, ale Lidl zamierza skusić klientów dodatkowymi promocjami i możliwością skorzystania z rabatów. Lidl Pay działa obecnie w Hiszpanii, gdzie ma zbierać bardzo dobre recenzje od konsumentów. To kolejny element cyfryzacji polskich sklepów sieci. Lidl uruchomił między innymi sklep internetowy, a także testuje kasy samoobsługowe.