Partner serwisu Visa dla biznesu

Mastercard i SumUp łączą siły. Zaoferują mobilne terminale dla przedsiębiorców

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Mastercard#Płatności
Opublikowano: 25 lipca 2019, 13:14 Aktualizacja: 26 lipca 2019, 10:21

Mastercard i SumUp nawiązały współpracę, dzięki której ma zwiększyć się liczba placówek przyjmujących płatności elektroniczne w 27 krajach Europy – również w Polsce.

Mastercard i SumUp łączą siły. Zaoferują mobilne terminale dla przedsiębiorców

W ciągu kolejnych pięciu lat obie organizacje mają umożliwić przyjmowanie płatności kartą kilku milionom mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich firm. Wszystko za sprawą mobilnych terminali płatniczych SumUp i możliwości Mastercard.

Mastercard i SumUp ułatwią firmom MŚP przyjmowanie płatności kartą

Na razie dalsze szczegóły współpracy nie są znane. Zarówno Mastercard, jak i SumUp, są partnerami programu Polska Bezgotówkowa oraz wspierają inne inicjatywy zwiększające dostęp firm i konsumentów do płatności elektronicznych. Dzięki współpracy obu firm przedsiębiorcy będą mogli używać czytników kart SumUp do przyjmowania płatności realizowanych kartą lub urządzeniami mobilnymi – czytamy w komunikacie.

SumUp to brytyjski fintech, który oferuje między innymi mobilne terminali płatnicze. Z urządzeń SumUp korzystają między innymi kurierzy DHL, czy londyńscy kierowcy taksówek. Roczne przychody spółki przekroczyły już 200 mln euro. W październiku 2018 r. fintech wprowadził na rynek czytnik 3G — terminal płatniczy, który umożliwia akceptantom przetwarzanie płatności bez aplikacji mobilnej czy stałego połączenia Wi-Fi.

Przy okazji warto przypomnieć, że na początku bieżącego roku SumUp przejęło polską platformę e-commerce Shoplo. Kwota transakcji niestety nie została ujawniona. Skąd wzięło się ich zainteresowanie Shoplo? Decyzja o akwizycji została podjęta w związku z nową strategią brytyjskiego fintechu, który zamierza rozszerzać swoje portfolio. Shoplo powstało jako startup w 2012 roku i obecnie obsługuje 3 tys. sklepów online na terenie całej Europy.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mastercard-sumup-mobilne-terminale-przedsiebiorcow