Partner serwisu Visa dla biznesu

mBank nie trafi w ręce Credit Agricole. Francuzi rezygnują

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Credit Agricole#mBank
Opublikowano: 18 lutego 2020, 10:24 Aktualizacja: 18 lutego 2020, 11:46

Credit Agricole nie złoży oferty na przejęcie mBanku. Takie informacje potwierdził Philippe Brassac, prezes francuskiego banku – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

mBank nie trafi w ręce Credit Agricole. Francuski bank rezygnuje

Gazeta podaje, że poza Credit Agricole z przejęcia mBanku zrezygnował także austriacki Erste Group. Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że ofert nie złożą również Grupa ING i BNP Paribas, którzy wcześniej wykazywali zainteresowanie.

Credit Agricole rezygnuje z przejęcia mBanku

Do tej pory oferty kupna mBanku miały złożyć jedynie Bank Pekao oraz fundusze Apollo i Blackstone. „Rzeczpospolita” zwraca uwagę, że faktyczne zainteresowanie mBankiem jest dużo mniejsze niż mogło się pierwotnie wydawać – co potwierdzałoby doniesienia niemieckiego dziennika „Frankfurter Allgemaine Zeitung”. W takim wypadku Commerzbank może nawet zrezygnować ze sprzedaży mBanku, lub po prostu przesunąć ją w czasie.

W rękach Commerzbanku znajduje się 70% udziałów mBanku. Pierwsze informacje o chęci sprzedaży banku przez jego niemieckiego właściciela pojawiły się we wrześniu 2019 roku. Wiele wskazywało na to, że rynek będzie świadkiem dynamicznej walki o przejęcie mBanku, ale ostatnie doniesienia prasowe rzucają nieco inne światło na sprawę. Wspomniany „Frankfurter Allgemaine Zeitung” informował, że w przypadku braku zadowalającej oferty Commerzbank może nawet zrezygnować ze sprzedaży mBanku.

mBank to jeden z największych banków działających w Polsce. Posiada około 4,6 mln klientów, a aktywa grupy osiągnęły poziom 158 mld złotych – to dane z III kwartału 2019 roku.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mbank-nie-trafi-w-rece-credit-agricole-francuski-bank-rezygnuje