Revolut zaczął wydawać użytkownikom plastiki Visa w lipcu 2017 roku, ale do tej pory w pakiecie Metal można było zamówić jedynie karty z logiem Mastercard. Poniżej screen prezentujący nową opcję dla kart Visa.

Visa Revolut Metal

Karty Visa dostępne w ramach Revolut Metal

We wrześniu 2019 roku Revolut i Visa rozszerzyły swoją współpracę, w ramach której Visa miała pomóc Revolutowi w ekspansji na nowe rynki – chodzi między innymi o Stany Zjednoczone, Singapur, Japonię, Nową Zelandię, czy Meksyk. W ramach ustaleń, w trakcie globalnej ekspansji fintech miał w pierwszej kolejności oferować karty Visa. Pierwsze efekty współpracy są już widoczne, ponieważ w zeszłym tygodniu Revolut potwierdził swój debiut w USA.

Pakiet Revolut Metal to wydatek rzędu 49,99 zł miesięcznie. W ramach subskrypcji otrzymujemy metalową kartę płatniczą, 1% cashback dla każdej z wspieranych walut tradycyjnych i 5 walut cyfrowych, darmowe wypłaty z bankomatów za granicą do kwoty 2400 złotych miesięcznie, a także usługi consierge, które można wykorzystać do rezerwacji lotów lub biletów na festiwale i koncerty. Revolut Metal umożliwia także wcześniejszy dostęp do nowych usług – jako przykłady można wymienić handel złotem, czy aplikację Revolut Junior. Niestety obie funkcjonalności są dostępne jedynie dla posiadaczy pakietów Metal i Premium w Wielkiej Brytanii.

Polscy klienci Metal i Premium mogą skorzystać z usługi SmartDelay – w przypadku opóźnienia lotu o minimum godzinę, klient otrzymuje dostęp do saloników lotniskowych.