W związku z konkursem nabór do 4. edycji akceleratora MIT Enterprise Forum Poland został przedłużony do 11 marca. Startupy mogą składać aplikacje do programu za pośrednictwem strony internetowej mitefpoland.org.

Czytaj także: Współpraca dużych przedsiębiorstw i startupów. Obecny model chyba nie działa

Chcesz wygrać 100 000 zł?

W ramach 4. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland akcelerator zostanie rozszerzony o międzynarodowy konkurs CVC Young Innovator Awards. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 100 000 złotych. W rywalizacji wezmą udział przedstawiciele startupów technologicznych, które zakwalifikują się do programu MIT Enterprise Forum Poland i spełnią wymogi regulaminowe konkursu. Beneficjentem nagrody może być innowacyjne przedsięwzięcie przedstawione przez młodego przedsiębiorcę (poniżej 30 roku życia), które – poza wysokim potencjałem technologicznym – cechuje się wysoką użytecznością społeczną.

Chcemy nie tylko inwestować w polską gospodarkę, ale również wspierać jej rozwój, dlatego zdecydowaliśmy się na kontynuację ogólnoświatowego konkursu CVC Young Innovator Awards w nowej, poszerzonej formule. W tym roku konkurs to nie tylko finansowanie dla zwycięzców ufundowane przez CVC, ale także pełna akceleracja startupu w ramach programu MIT Enterprise Forum Poland i wsparcie merytoryczne ze strony partnerów projektu – mówi Krzysztof Krawczyk, szef funduszy CVC Capital Partners w Polsce.

– Szukamy inicjatyw biznesowych młodych ludzi, którzy chcą z jednej strony zbudować prężnie działające firmy, a z drugiej – w ich DNA wpisana jest szeroko pojęta społeczna użyteczność  – dodaje.

Czytaj także: Revolut ma już 1,5 miliona użytkowników

Wsparcie dla mikroprzedsiębiorców

To już druga edycja konkursu Young Innovator Awards realizowana przez CVC Capital Partners. W 2017 roku pierwsze miejsce w konkursie zajął startup ScienceBioTech tworzący nowatorskie rozwiązania wykorzystywane w leczeniu złamań kości. Drugą nagrodę otrzymali twórcy aplikacji Dr. Barbara, która tworzy diety dla osób przewlekle chorych w oparciu o szczegółowy wywiad i bieżącą analizę wyników badań krwi.

Po raz pierwszy konkurs realizowany jest w ramach akceleratora MIT Enterprise Forum Poland, który zapewnia innowacyjnym polskim mikro i małym firmom wsparcie w przyspieszeniu procesu komercjalizacji rozwijanych przez nie przedsięwzięć. Do tej pory akcelerację w ramach programu przeszło ponad 70 startupów technologicznych. Do dyspozycji młodych przedsiębiorców jest ponad stu specjalistów akceleratora, jak i delegowanych przez partnerów przemysłowych wspierających projekt.

Czytaj także: Popyt na faktoring w Polsce stale rośnie

Szansa na rozwój działalności

– Nasz 3-miesięczny program akceleracji skrojony jest przede wszystkim w odpowiedzi na potrzeby, które mają startupy na wczesnym etapie rozwoju i które budują swoje firmy wokół unikalnego IP lub modelu biznesowego. Zdajemy sobie sprawę, że komercjalizacja nowych technologii nie jest prosta. Mnogość zagadnień, które muszą opanować i zweryfikować młode przedsiębiorstwa ułożyliśmy w systematyczny proces, oparty o know-how Massachusetts Institute of Technology – mówi Magdalena Jabłońska, dyrektor operacyjna Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej, organizatora programu MIT Enterprise Forum w Polsce.

– Dzięki implementacji do programu konkursu Young Innovator Awards młodzi przedsiębiorcy otrzymają nie tylko wsparcie merytoryczne i pomoc czołowych polskich oraz międzynarodowych przedsiębiorstw, ale również szansę na zdobycie 100 000 złotych na dalszy rozwój działalności – dodaje.

Czytaj także: Aplikacja Bilo – wszystkie rachunki w jednym miejscu

Nowa ścieżka Industry 4.0

MIT Enterprise Forum Poland przewiduje akcelerację w ścieżce ogólnej oraz w czterech wyspecjalizowanych ścieżkach branżowych. Ścieżka Let’s Fintech with PKO Bank Polski! organizowana jest we współpracy z partnerem głównym programu – PKO Bankiem Polskim. Partnerem ścieżki akceleracyjnej Energia jest Grupa PGNiG. Ścieżkę Zdrowie współtworzy Grupa Adamed, natomiast pojawiającą się po raz pierwszy w programie ścieżkę Agri-tech wspiera fundusz AgriTech Hub.

Nowością w akceleratorze jest również ścieżka Industry 4.0 dedykowana startupom technologicznym zainteresowanym współpracą z partnerami z regionu Dolnego Śląska. Jej realizacja będzie wspierana zarówno przez partnerów technologicznych, jak i merytorycznych, takich jak Nokia, Balluff, FANUC Polska, fundusz ValueTech, Wrocławski Park Technologiczny, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Wrocławskie Centrum Badań EIT+ oraz Stowarzyszenie Top 500 Innovators.

Czytaj także: Sztuczna inteligencja potrafi diagnozować choroby siatkówki oka