Monese to aplikacja, dzięki której można otworzyć rachunek bankowy w Wielkiej Brytanii i w krajach strefy euro. Cały proces ma zająć zaledwie kilka minut. Fintech pozwala na uruchomienie konta bankowego bez posiadania lokalnego adresu zamieszkania, czy statusu rezydenta, a także bez historii kredytowej. Rachunek posiada międzynarodowy numer IBAN, a sama aplikacja jest dostępna w języku polskim.

Monese wprowadza nowe plany i chwali się nowościami

W takim razie co się zmienia? Monese wprowadza dwa nowe plany abonamentowe. Dotychczasowe Starter i Plus zostaną zastąpione przez Simple i Classic. Pakiet Premium pozostanie bez zmian. Wysyłka karty jest całkowicie bezpłatna w każdym z planów.

Na początek przyjrzyjmy się darmowemu planowi Simple. To pakiet bez żadnych opłat miesięcznych, na którym użytkownicy mogą wypłacić (oraz wpłacić w przypadku Wielkiej Brytanii) do 200 euro miesięcznie oraz wydać do 2 tys. euro w obcej walucie. Po przekroczeniu tego limitu Monese pobierze prowizję w wysokości 2% wartości transakcji. Z identycznym obciążeniem muszą liczyć się klienci wykonujący przelewy walutowe poza system Monese (te pomiędzy użytkownikami apki są darmowe).

Z kolei w przypadku planu Classic fintech pobiera miesięczną opłatę w wysokości 4,95 euro miesięcznie, a progi zmieniają się na kolejno 800 euro i 8 tys. euro (wypłaty i płatności). W przypadku przekroczenia limitu prowizja wynosi 2%, czyli dokładnie tyle samo ile w przypadku planu Simple. Przelewy walutowe poza Monese są obciążone prowizją w wysokości 0,5%.

Trzeci pakiet nie został zmieniony – Premium to wydatek rzędu 14,95 euro miesięcznie, w ramach którego z Monese można korzystać bez żadnych limitów. Fintech zmienił także design kart płatniczych oraz wprowadził kilka przydatnych funkcjonalności – wsparcie dla Apple Pay, integrację z PayPalem, czy funkcję skarbonki.