mPay pozwala już na kupowanie telefonem niemal wszystkich aktualnie obowiązujących biletów MPK Wrocław, w tym jednorazowych, czasowych, na okaziciela oraz imiennych (np. 30-dniowych, 365-dniowych i semestralnych). Poza Wrocławiem rozwiązanie działa w kilkudziesięciu innych miastach, m.in. w Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Warszawie.

Co nowego w aplikacji mPay?

To nie koniec nowości. Zmieniono wygląd widoku parkingów i biletów, poprawiono błędy, a także dodano nowy widok ekranu ulubionych. Ciekawostką jest także dodanie funkcjonalności wyświetlania atrakcyjnych ofert i promocji na bazie naszej lokalizacji – czytamy w sklepie Google Play.

Zmiany są częścią stopniowego wprowadzania nowej wersji aplikacji mPay, co zapowiedziano na początku czerwca bieżącego roku. Apka zyskała nowy wygląd oraz wprowadzono w niej możliwość zakupu kodów doładowania usług streamingowych, doładowania do gier (PS4, Xbox One), karty podarunkowe, bilety na wydarzenia sportowe, czy mVouchery – czyli bony różnego przeznaczenia.

Nowe funkcje mają być wprowadzane etapami, dlatego na razie z poziomu mPay można wykupić jedynie abonament CDA Premium, czy karty podarunkowe Allegro. Nowi dostawcy będą pojawiali się stopniowo, a cały content pojawi się w mPay dopiero po wakacjach. Już teraz z poziomu aplikacji można jednak kupić bilety na przejazd autobusami Polonus. – zarówno w Polsce jak i zagranicą. mPay został w pełni zintegrowany z należącą do Polonusa platformą sprzedażową DworzecOnline, która skupia bilety 200 przewoźników.