Na razie za pośrednictwem Revolut można kupować Bitcoina, Ethereum i Litecoina. Do niedawna funkcja ta była zarezerwowana tylko dla użytkowników premium.

Ripple i Revolut – XRP niedługo w aplikacji

Revolut XRP Ripple

Kapitalizacja XRP znajduje się na poziomie 19 miliardów dolarów. Dla porównania kapitalizacja Bitcoina to 115 miliardów USD. Kryptowaluta od Ripple ma jednak przewagę jeżeli spojrzymy na liczbę tokenów w obiegu – XRP jest ponad 39 miliardów, przy niespełna 17 milionach BTC – to dane z serwisu CoinMarketCap.

ZDOBĄDŹ DARMOWĄ KARTĘ REVOLUT

W aplikacji Revolut proces wymiany waluty tradycyjnej na kryptowaluty ma zajmować tylko 30 sekund. Jest tak samo prosty jak zwykłe doładowywanie konta. Użytkownik może przechowywać swoje tokeny w aplikacji i przesyłać je do innych posiadaczy apki. Co ciekawe, w przypadku braku waluty bazowej na koncie, podczas korzystania z karty, Revolut szybko przewalutuje kryptowalutę po najkorzystniejszym kursie.

Bitcoina, Litecoina, i Ethereum można kupować we wszystkich bazowych walutach (także polskim złotym) – eliminując opłaty za wymianę walutową. Revolut chwali się, że za pomocą jego aplikacji kupno i sprzedaż kryptowalut jest najmniej odczuwalna dla naszego portfela. W teorii w apce Revolut trzeba zapłacić tylko 1,5% marży podczas procesu wymiany.

Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie XRP pojawi się w aplikacji Revolut, ale twórcy chcą żeby stało się to najpóźniej 30 kwietnia. Ripple to jedna z najprężniej rozwijających się firm z obszaru kryptowalut. Członkami sieci RippleNet jest wiele znanych marek m.in. UniCredit, Credit Agricole, American Express, Santander.

Wspólnie z bankiem Santander Ripple przygotowało aplikację xCurrent, która pozwala na natychmiastowe przelewy międzypaństwowe – przy wykorzystaniu technologii blockchain. Apka ma pojawić się w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Brazylii oraz w Polsce. Przypomnijmy, że Grupa Santander jest głównym akcjonariuszem Banku Zachodniego WBK. Niestety, na razie nie wiadomo kiedy aplikacja miałaby zadebiutować nad Wisłą. Więcej o xCurrent można przeczytać tutaj – Ripple i Santander zaprezentują aplikację mobilną. Także w Polsce.

Jeżeli chodzi o Revoluta, to ostatnio w aplikacji zapowiedziano kolejną nową funkcje, czyli tak zwane automatyczne oszczędzanie. Środki odłożone w ten sposób będzie można też zainwestować w kryptowaluty. To kolejne udogodnienie po ostatnim wprowadzeniu kart wirtualnych ze zmiennym numerem.

Fintek poleca: kliknij I otrzymaj KARTĘ REVOLUT za darmo