Partner serwisu Visa dla biznesu

Noworoczny rozkład jazdy w bankach. Na co zwrócić uwagę?

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#BankTech
Opublikowano: 30 grudnia 2019, 14:19 Aktualizacja: 30 grudnia 2019, 14:19

Okres świąteczny i końcówka roku to czas drobnych utrudnień w dostępie do usług bankowych. Chodzi przede wszystkim o dłuższy czas realizacji przelewów, prace konserwacyjne, lub krótszy czas pracy oddziałów. Zobaczcie na co trzeba się przygotować w Sylwestra i pierwsze dni nowego roku.

Awaria w Alior Banku. Problemy z logowaniem do serwisu transakcyjnego, aplikacji mobilnej i kantoru

W dniu 31 grudnia większość bankowych placówek będzie pracowała krócej. W Sylwestra do 13 będą otwarte oddziały Getin Banku, ING Banku Śląskiego i Banku Ochrony Środowiska. Do 14 klientów będą obsługiwali pracownicy Alior Banku i Banku Pekao, chociaż część placówek „banku z żubrem” będzie zamknięta aż do 3 stycznia 2020). Do godziny 15 będą pracowały oddziały BNP Paribas, mBanku i Santandera. Zmienione godziny pracy obejmą także oddziały PKO Banku Polskiego, a szczegółowy wykaz zmian można znaleźć tutaj.

Prace konserwacyjne w bankach na przełomie roku

Na przełomie 2019 i 2020 roku pojawią się także prace modernizacyjne w Banku Pocztowym i Nest Banku. Od 31 grudnia od godziny 18.00 do 1 stycznia do 18.00 klienci Pocztowego mogą mieć problemy z logowaniem się do bankowości internetowej i mobilnej.

Prace konserwacyjne będą prowadzone także w Nest Banku – od 31 grudnia od 19.00 do 12.30 do 1 stycznia. W tym czasie mogą wystąpić czasowe utrudnienia w dostępie do konta. W komunikacie Nest Banku czytamy, że bankowość elektroniczna będzie tylko przyjmowała i zapisywała zlecenia w systemie (np. zlecenia przelewu), a ich realizacja nastąpi dopiero po zakończeniu prac. W czasie modernizacji klienci Nest Banku nie będą mogli także realizować przelewów natychmiastowych, otworzyć konta, czy złożyć wniosku o wydanie karty lub o kredyt.

Z opóźnieniami w realizacji przelewów muszą liczyć się klienci wszystkich banków, o czym informowała Krajowa Izba Rozliczeniowa, czyli operator systemu Elixir. Przelewy zlecone 31 grudnia po godzinie 13.30 zostaną rozliczone w ramach porannej sesji pierwszego dnia roboczego, czyli 2 stycznia. Dokładne terminy przekazywania zleceń klientów zależą od polityki poszczególnych instytucji w zakresie księgowania transakcji – informuje KIR. Dlatego warto zapoznać się z komunikatami naszego banku.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

noworoczny-rozklad-jazdy-w-bankach-na-co-zwrocic-uwage