Finansowania udzieliły takie banki jak Morgan Stanley, Citi, Goldman Sachs i HSBC. Wszystkie te podmioty brały także udział w grudniowym IPO Nubanku, w wyniku którego fintech pozyskał około 2,6 mld USD.

Nubank stawia na rozwój biznesu w Meksyku i Kolumbii

Nubank powstał w 2013 roku i obecnie jest jednym z największych fintechów na świecie z wyceną na poziomie 45 mld dolarów. Spółka zadebiutowała w Meksyku w 2019 roku, a w Kolumbii pojawiła się rok później. Teraz uzyskana linia kredytowa ma pomóc w rozwoju na wyżej wymienionych rynkach. Pieniądze mają zostać wykorzystane przede wszystkim na rozwój technologii, zwiększenie liczby użytkowników i rekrutacje największych talentów w regionie.

Na koniec 2021 roku Nubank posiadał w Meksyku około 1,4 mln klientów, co uczyniło go jednym z największych wydawców kart płatniczych w kraju. Z kolei w Kolumbii fintech pozyskał 114 tys. użytkowników w około 11 miesięcy (stan na koniec 2021 roku). W kraju ze stolicą w Bogocie firma buduje także centrum zatrudniające inżynierów oraz analityków danych.

Teraz jednym z celów Nubanku ma być osiągnięcie rentowności. W 2021 roku fintech stracił 165 mln USD, co oznacza niewielką poprawę w porównaniu do roku 2020 – wtedy strata wyniosła 171 mln dolarów. Z rozwiązań Nubanku korzysta w sumie ponad 50 mln klientów.

Kilka dni temu pisaliśmy o planowanym debiucie Revoluta w Brazylii. Na początek mieszkańcy Brazylii będą mogli korzystać z konta i aplikacji wielowalutowej. Stopniowo zostaną im udostępnione także kolejne funkcje – inwestycje, handel krypto walutami, czy ubezpieczenia. Oznacza to zwiększoną konkurencję dla Nubanku, czy Neona (który niedawno pozyskał 300 mln dolarów dofinansowania).