Partner serwisu Visa dla biznesu

Otwarta bankowość przy wsparciu fintechów. Nowy pomysł BNP Paribas

Fintek
Fintek
#BNP Paribas#Fintech#PSD2#Start up
Opublikowano: 22 lipca 2019, 15:00 Aktualizacja: 23 lipca 2019, 10:56

BNP Paribas ogłosił nabór do Akademii PSD2, która pomoże najlepszym fintechom w uzyskaniu licencji i wdrożeniu rozwiązań z zakresu otwartej bankowości. Bank oferuje konsultacje, mentoring, pomoc w badaniach UX i możliwość nawiązania długoterminowej współpracy.

Biometria, płatności natychmiastowe i split payments - nowości w aplikacji GOmobile Biznes

Rekrutacja potrwa od 22 lipca do 2 sierpnia. Trzy z sześciu wybranych fintechów otrzymają od banku BNP Paribas dalsze wsparcie i możliwość komercyjnej współpracy.

BNP Paribas rozpoczyna nabór do Akademii PSD2

Wejście w życie unijnej dyrektywy PSD2 miało być początkiem ogromnych zmian na rynku usług płatniczych. Zapał ambitnych fintechów studzi jednak Komisja Nadzoru Finansowego. Sama technologia nie wystarczy, a o odpowiednie licencje, niezbędne do wprowadzania na rynek usług nie jest łatwo.

BNP Paribas wspiera Twoje plany – weź kredyt na dowolny cel

PSD2 umożliwia dostarczanie usług płatniczych przez tak zwane Third Party Providers (TPP). W zależności od zakresu działania, dzielą się one na dwie kategorie: PISP (Payment Initiation Service Provider) to podmiot, mogący inicjować transakcje w imieniu konsumenta (za ich zgodą) i działać w roli pośrednika płatności: AISP (Account Information Service Provider) może udostępniać w jednym miejscu dane z kilku kont klienta. KNF postawił jednak fintechom wiele warunków.

Zdaniem BNP Paribas to jest właśnie ta luka, którą ma wypełnić Akademia PSD2. Bank chce „wyłowić” i przygotować najciekawsze fintechy do współpracy. Wybrane firmy wspólnie rozpoczną Akademię PSD2 już 8 sierpnia. Inaczej niż w typowych programach akceleracyjnych, później każda z nich będzie podążać własną, zindywidualizowaną ścieżką.

Co oferuje BNP Paribas? Na początek konsultacje, mentoring i wsparcie w przetestowaniu rozwiązania. Bankowi Architekci IT zweryfikują jego gotowość techniczną oraz określą zakresy danych niezbędne do realizacji usługi. Eksperci związani z bezpieczeństwem IT sprawdzą, czy rozwiązanie spełnia wyśrubowane wymogi obowiązujące w bankowości. Z kolei partner Akademii – kancelaria DZP – pomoże fintechom skompletować potrzebne dokumenty. Po spełnieniu tych wymogów, bank przetestuje innowacje w najbardziej miarodajny z dostępnych sposobów – udostępni je swoim klientom.

Weź kredyt gotówkowy w BNP Paribas


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

otwarta-bankowosc-przy-wsparciu-fintechow-nowy-pomysl-bnp-paribas