Kilka tygodni temu PKO BP udostępnił w kantorze internetowym możliwość zlecania natychmiastowych przelewów w złotówkach. Teraz mają do nich dołączyć także waluty obce. Oznacza to, że przykładowo zakupie dolarów lub funtów, będzie można je bezpośrednio przelać na konto w innym banku.

Nowości w kantorze internetowym od PKO BP

– Dzięki usługom otwartej bankowości możesz już podpiąć konto osobiste z innego banku, sprzedać walutę w kantorze i natychmiastowo przesłać złotówki, które uzyskasz z tej transakcji bezpośrednio na swoje konto w innym banku, bez dodatkowych opłat. Wkrótce będzie też można w ten sposób przelewać waluty kupione w kantorze – czytamy w komunikacie PKO BP rozesłanym do klientów.

Na razie nie wiadomo kiedy taka usługa zostanie udostępniona. Niemniej aby skorzystać z takiego rozwiązania należy podpiąć konto z innego banku w ramach otwartej bankowości w aplikacji IKO oraz posiadać rachunek walutowy w PKO Banku Polskim. Usługa ma być darmowa, a klient nie ponosi dodatkowych kosztów za tego typu transakcję.

PKO BP rozwija usługi z zakresu otwartej bankowości. Obecnie klienci mogą korzystać między innymi z agregatora rachunków dzięki któremu w aplikacji IKO można podejrzeć stan konta w innych bankach – ostatnio dodano rachunki prowadzone w BNP Paribas i Banku Millennium.