PKO BP wprowadził agregację kont bankowych w swojej aplikacji mobilnej kilka tygodni temu. Na początku była ona jednak dostępna tylko dla wybranej grupy klientów posiadających aplikację IKO na Androida. Teraz aktualizacja dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych w sklepie Google Play. W apce od PKO BP można podejrzeć rachunki z Santander Bank Polska i Alior Banku (także T-Mobile Usługi Bankowe).

Następny krok do udostępnienie takiej usługi dla użytkowników IKO na iOS.

Agregacja rachunków w PKO BP dostępna dla użytkowników IKO z Androidem

– Dzięki otwartej bankowości zyskujesz wgląd do kont z innych banków w jednym miejscu – w swojej aplikacji IKO. Aktualnie możesz podłączyć w IKO swoje konto Inteligo, oraz konta prowadzone przez Santander i Alior, w tym T-Mobile Usługi Bankowe. Lista banków będzie systematycznie poszerzana – czytamy w komunikacie na stronie PKO BP.

PKO BP był piątym bankiem w Polsce, który udostępnił klientom agregację rachunków bankowych – czyli usługę AIS, wprowadzoną na mocy dyrektywy PSD2. Wcześniej podobne rozwiązania wprowadziły ING Bank Śląski, Bank Millennium, Santander Bank Polska, czy Alior Bank. Otwarta bankowość to jednak nie tylko agregacja rachunków. Tego typu wdrożenia obejmują także możliwość potwierdzenia dochodu na podstawie historii z innego banku, czy zlecanie przelewów z kont w różnych instytucjach z poziomu jednej aplikacji bankowej.

Więcej na temat otwartej bankowości i tego, które banki oferują poszczególne usługi znajdziecie w naszym tekście – Minął rok od wejścia w życie PSD2. Jak wygląda otwarta bankowość w Polsce? W materiale możecie zapoznać się między innymi z tabelami prezentującymi usługi dostępne w poszczególnych bankach.