Całkowita wartość płatności przeprocesowanych przez system wyniosła 172 mld USD. To oznacza, że na jedno aktywne konto przypadło przeciętnie niemalże 40 transakcji. Przy okazji PayPal pochwalił się także najnowszymi wdrożeniami i inwestycjami.

Nowości od PayPal także w Polsce

W lipcu w Europie udostępniono Xoom, czyli międzynarodową usługę przelewów pieniężnych od PayPal. Z Wielkiej Brytanii oraz 31 innych rynków europejskich, pieniądze mogą szybko i bezpiecznie trafić do Polski – bezpośrednio na konto bankowe lub do domu odbiorcy. Można je także wypłacić w gotówce w ponad 4600 placówkach Poczty Polskiej w kraju. Więcej o międzynarodowych przelewach Xoom pisaliśmy w podlinkowanym tekście.

Z kolei w lutym bieżącego roku PayPal wprowadził bezpłatne przelewy P2P w 25 europejskich krajach – w tym w Polsce. Polacy mogą bezpłatnie przesyłać sobie pieniądze w polskich złotych na terenie Polski oraz w euro i koronach szwedzkich w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego – pod warunkiem, że nie występuje przeliczenie waluty.

Firma przypomina także o innych rozwiązaniach. Od niedawna przedsiębiorstwa (także te małe i mikro) mogą skorzystać z kompleksowego zbioru narzędzi, technologii, usług i rozwiązań finansowych. PayPal Commerce Platform ma odpowiadać na potrzeby marketplace’ów, usługodawców oraz platform crowdfundingowych. Niestety na razie platforma nie jest dostępna w Polsce – mogą z niej skorzystać mieszkańcy USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii. Do końca roku zasięg usługi zostanie rozszerzony o kolejne 40 rynków.

PayPal poszerza również swoje portfolio inwestycyjne, aby wspierać rozwój ekosystemu FinTech. Znaczące inwestycje w tym kwartale to między innymi Uber (500 mln USD w ramach rozszerzenia globalnego partnerstwa) oraz Tink (11,2 mln USD wsparcia dla globalnego systemu otwartej bankowości). Z kolei wcześniej PayPal przejął takie spółki jak iZettle (za kwotę 2,2 mld USD), Hyperwallet (za kwotę 400 milionów USD) oraz Simility (za kwotę 120 milionów USD).