Partner serwisu Visa dla biznesu

PayPal prezentuje wyniki i chwali się wdrożeniami

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#PayPal
Opublikowano: 12 sierpnia 2019, 14:07 Aktualizacja: 12 sierpnia 2019, 15:27

PayPal podzielił się wynikami za II kwartał 2019 roku. Amerykański fintech ma obecnie 286 mln aktywnych użytkowników – to wzrost o 17% w porównaniu do Q1 bieżącego roku. W samym II kwartale klienci PayPala dokonali ponad 3 mld transakcji.

PayPal ma już ponad 300 mln aktywnych użytkowników

Całkowita wartość płatności przeprocesowanych przez system wyniosła 172 mld USD. To oznacza, że na jedno aktywne konto przypadło przeciętnie niemalże 40 transakcji. Przy okazji PayPal pochwalił się także najnowszymi wdrożeniami i inwestycjami.

Nowości od PayPal także w Polsce

W lipcu w Europie udostępniono Xoom, czyli międzynarodową usługę przelewów pieniężnych od PayPal. Z Wielkiej Brytanii oraz 31 innych rynków europejskich, pieniądze mogą szybko i bezpiecznie trafić do Polski – bezpośrednio na konto bankowe lub do domu odbiorcy. Można je także wypłacić w gotówce w ponad 4600 placówkach Poczty Polskiej w kraju. Więcej o międzynarodowych przelewach Xoom pisaliśmy w podlinkowanym tekście.

Z kolei w lutym bieżącego roku PayPal wprowadził bezpłatne przelewy P2P w 25 europejskich krajach – w tym w Polsce. Polacy mogą bezpłatnie przesyłać sobie pieniądze w polskich złotych na terenie Polski oraz w euro i koronach szwedzkich w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego – pod warunkiem, że nie występuje przeliczenie waluty.

Firma przypomina także o innych rozwiązaniach. Od niedawna przedsiębiorstwa (także te małe i mikro) mogą skorzystać z kompleksowego zbioru narzędzi, technologii, usług i rozwiązań finansowych. PayPal Commerce Platform ma odpowiadać na potrzeby marketplace’ów, usługodawców oraz platform crowdfundingowych. Niestety na razie platforma nie jest dostępna w Polsce – mogą z niej skorzystać mieszkańcy USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii. Do końca roku zasięg usługi zostanie rozszerzony o kolejne 40 rynków.

PayPal poszerza również swoje portfolio inwestycyjne, aby wspierać rozwój ekosystemu FinTech. Znaczące inwestycje w tym kwartale to między innymi Uber (500 mln USD w ramach rozszerzenia globalnego partnerstwa) oraz Tink (11,2 mln USD wsparcia dla globalnego systemu otwartej bankowości). Z kolei wcześniej PayPal przejął takie spółki jak iZettle (za kwotę 2,2 mld USD), Hyperwallet (za kwotę 400 milionów USD) oraz Simility (za kwotę 120 milionów USD).


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

paypal-fintech-prezentuje-wyniki