Partner serwisu Visa dla biznesu

PayU na zakupach. Przejmują fintech Wibmo za 70 mln dolarów

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#PayU
Opublikowano: 15 kwietnia 2019, 14:59 Aktualizacja: 9 maja 2019, 14:07

PayU przejmie fintech Wibmo, czyli jednego z największych dostawców rozwiązań płatniczych w Indiach. To już kolejny krok PayU na drodze do podboju rynku azjatyckiego.

KIR podpisuje umowę z KDPW na rzecz wspierania sektora FinTech

Wartość transakcji opiewa na 70 mln dolarów. Wibmo to firma z siedzibą w Dolinie Krzemowej (Cupertino), ale swoją działalność prowadzi głównie w krajach azjatyckich – przede wszystkim w Indiach. Fintech dostarcza rozwiązania z zakresu zabezpieczania płatności internetowych. Wibmo posiada także własną bramkę płatniczą oraz certyfikację Visy i Mastercard. O sprawie pisze serwis Finextra.

PayU przejmuje fintech Wibmo

Akwizycja sprawia, że PayU znajduje się obecnie w czołowej piątce inwestorów w branżę FinTech. W ciągu ostatnich dwóch lat spółka przeznaczyła na akwizycje ponad 500 mln dolarów. Przejęcie Wibmo to dowód na ambitne plany PayU względem Indii.

Firma chce stworzyć prężnie działający ekosystem cyfrowych płatności, będący w stanie zharmonizować przetwarzanie transakcji zarówno po stronie sprzedawcy, jak i kupującego. Wykupienie Wibmo pozwoli PayU na rozwinięcie swojego biznesu kredytowego (digital lending) we współpracy z pożyczkodawcami.

Przypomnijmy, że we wrześniu zeszłego roku PayU otrzymało licencję od Reserve Bank of India (banku centralnego Indii) na działanie jako pozabankowa instytucja finansowa. Co więcej w październiku taką samą licencję otrzymał partner PayU i inny członek koncernu Naspers – Kreditech. Dzięki temu Naspers będzie mógł zaoferować nowe produkty kredytowe w Indiach, a to przecież rynek z ogromnym potencjałem. Obywatele kraju ze stolicą w New Delhi posiadają około 900 mln kart debetowych i mocno ograniczony dostęp do nowoczesnych produktów finansowych.

/Rafał Tomaszewski


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

payu-wibmo-fintech-indie-pozyczki