Partner serwisu Visa dla biznesu

Pierwsi klienci Twisto mogą już dodać kartę do Google Pay

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Google Pay#Płatności
Opublikowano: 4 marca 2020, 14:49 Aktualizacja: 4 marca 2020, 16:04

Już od wczoraj pierwsi klienci Twisto mogą korzystać z płatności mobilnych Google Pay. Do końca miesiąca usługa ma zostać udostępniona wszystkim użytkownikom. Kolejny krok to wprowadzenie Apple Pay.

Pierwsi klienci Twisto mogą już dodać kartę do Google Pay

Twisto zapowiedziało wdrożenie Google Pay już w zeszłym tygodniu. Od wczoraj pierwsza grupa użytkowników może faktycznie korzystać z tego rozwiązania – chociaż na razie do portfela można podpiąć tylko fizyczną kartę. Na dniach ma pojawić się jednak możliwość dodania także karty wirtualnej. W najbliższym czasie czeski fintech włączy Google Pay dla wszystkich użytkowników.

Po Google Pay czas na Apple Pay i raty 0%

Z kolei już w kwietniu fintech zamierza udostępnić polskim klientom Apple Pay. W aplikacji pojawi się także możliwość rozłożenia na raty dowolnego zakupu – w dalszej perspektywie także na raty 0%, ponieważ prowizję ma spłacać sklep. Takie rozwiązanie działa już Czechach, gdzie użytkownicy mogą spłacić w ratach każdy zakup o wartości przekraczającej 3000 koron czeskich (około 500 polskich złotych), rozkładając go na od 3 do 12 miesięcy.

W Polsce z usług Twisto korzysta już ponad 50 tys. klientów – tyle osób posiada kartę i aplikację czeskiego fintechu. Znacznie więcej rozpoczęło rejestrację, jednak z różnych względów jeszcze jej nie ukończyło. Firma zakłada, że w 2020 roku będzie posiadała ponad 300 tys. użytkowników.

Fintech udostępnia już w Polsce takie rozwiązania jak kredyt odnawialny Twisto Free, podział rachunków w ramach Twisto Split, cashback w aplikacji Twisto, czy kartę wielowalutową i apkę do zarządzania codziennymi płatnościami. Firma działa w Polsce od 2018 roku przy wsparciu ING Banku Śląskiego.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pierwsi-klienci-twisto-moga-juz-dodac-karte-do-google-pay