Twisto zapowiedziało wdrożenie Google Pay już w zeszłym tygodniu. Od wczoraj pierwsza grupa użytkowników może faktycznie korzystać z tego rozwiązania – chociaż na razie do portfela można podpiąć tylko fizyczną kartę. Na dniach ma pojawić się jednak możliwość dodania także karty wirtualnej. W najbliższym czasie czeski fintech włączy Google Pay dla wszystkich użytkowników.

Po Google Pay czas na Apple Pay i raty 0%

Z kolei już w kwietniu fintech zamierza udostępnić polskim klientom Apple Pay. W aplikacji pojawi się także możliwość rozłożenia na raty dowolnego zakupu – w dalszej perspektywie także na raty 0%, ponieważ prowizję ma spłacać sklep. Takie rozwiązanie działa już Czechach, gdzie użytkownicy mogą spłacić w ratach każdy zakup o wartości przekraczającej 3000 koron czeskich (około 500 polskich złotych), rozkładając go na od 3 do 12 miesięcy.

W Polsce z usług Twisto korzysta już ponad 50 tys. klientów – tyle osób posiada kartę i aplikację czeskiego fintechu. Znacznie więcej rozpoczęło rejestrację, jednak z różnych względów jeszcze jej nie ukończyło. Firma zakłada, że w 2020 roku będzie posiadała ponad 300 tys. użytkowników.

Fintech udostępnia już w Polsce takie rozwiązania jak kredyt odnawialny Twisto Free, podział rachunków w ramach Twisto Split, cashback w aplikacji Twisto, czy kartę wielowalutową i apkę do zarządzania codziennymi płatnościami. Firma działa w Polsce od 2018 roku przy wsparciu ING Banku Śląskiego.