Już od listopada klienci PKO BP mogli przelewać złotówki z kantoru internetowego bezpośrednio na konto w innym banku. Do tej pory wymiany walut trzeba było jednak dokonać w serwisie transakcyjnym iPKO – teraz można to zrobić także w aplikacji mobilnej IKO.

Nowe funkcje otwartej bankowości w kantorze internetowym PKO BP

Usługa jest bezpłatna, a warunkiem skorzystania z niej jest podpięcie w aplikacji mobilnej IKO konta osobistego prowadzonego w innym banku. Klienci mogą podpiąć rachunki sześciu banków: Alior, Santander, mBank, Pekao S.A., BNP Paribas oraz Millenium.

Bezpieczeństwo transakcji zapewnia dodatkowa autoryzacja przez klienta, np. na urządzeniu mobilnym, oraz możliwość wyboru rachunku, na który przesyłane są złotówki, tylko spośród tych podpiętych przez klienta w ramach usług otwartej bankowości. W ten sposób w kantorze PKO Banku Polskiego można wymienić 10 walut: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK i SEK, CZK, HRK, HUF – wyjaśniał bank w komunikacie.

Kolejny krok na drodze do rozwoju usług otwartej bankowości w kantorze internetowym, to udostępnienie bezpośrednich przelewów na konta w innych bankach także środków w walutach obcych – co PKO BP zapowiadał już jakiś czas temu.