Usługami Apple Pay i Garmin Pay są objęte karty płatnicze dla firm, przedsiębiorstw oraz korporacji i samorządów. Z kolei usługi nie obejmują kart debetowych PKO Visa Business (Electron), PKO Visa Business Municipium, Visa Business Adm. oraz niepersonalizowanej karty debetowej typu przedpłaconego – czytamy w komunikacie.

PKO BP rozszerza dostęp do Apple Pay i Garmin Pay

W celu aktywacji Apple Pay na iPhonie wystarczy otworzyć aplikację Wallet i dotknąć ikonkę „+” w prawym górnym rogu. Następnie wybieramy opcję „Dodaj inną kartę”, po czym skanujemy dane karty za pomocą aparatu w smartfonie. Korzystanie z płatności mobilnych w sklepach stacjonarnych jest możliwe dla użytkowników urządzeń iPhone SE, iPhone 6 i nowszych, a także zegarków Apple Watch. Ten system płatności w Polsce oferuje już większość dużych banków, a także wiele fintechów – ostatnio Apple Pay udostępnił DiPocket.

W przypadku Garmin Pay należy pobrać aplikację Garmin Connect Mobile i sparować swój smartwatch z telefonem za pomocą przycisku synchronizuj. W aplikacji wybieramy opcję Garmin Pay i następnie zaznaczamy „Utwórz portfel”. Po wybraniu czterocyfrowego hasła do portfela wprowadzamy dane karty i zatwierdzamy operację kodem weryfikacyjnym SMS.

Garmin Pay i bliźniaczy system Fitbit Pay oferuje już znaczna liczba banków działających w Polsce. Do wdrożenia przygotowuje się także Bank Millennium, gdzie Garmin Pay powinno pojawić się jeszcze w tym miesiącu.