Loando.pl to globalna porównywarka pożyczek i kredytów konsumenckich. Firma jest częścią międzynarodowej spółki LOANDO Group, która działa na 6 rynkach w Europie. Dotychczas Loando.pl sponsorowało m.in. Akademię Piłkarską Stomilu Olsztyn oraz stowarzyszenia kibiców Socios Stomil. Firma jest również organizatorem turnieju piłkarskiego dla juniorów Ratka.pl Cup. Ponadto, twórcy LOANDO Group udostępniają również prywatne mieszkania dla trzech innych piłkarzy Stomilu Olsztyn.

Stomil Olsztyn niedawno wyszedł z finansowych tarapatów, a teraz dzięki pomocy sponsorów realizuje nowe wzmocnienia. Jednym z kluczowych jest wypożyczenie dotychczasowego piłkarza Ekstraklasy – Macieja Pałaszewskiego, którego wartość wg branżowego portalu transfermakt.pl wyceniana jest na 150 tys. euro. Ściągnięcie piłkarza aktywnie wsparł fintech Loando.pl.

– Ogromnie cieszymy się, że naszą działalnością biznesową możemy przyczynić się do wsparcia drużyny z naszego rodzinnego miasta. Stomilowi Olsztyn kibicujemy od dziecka, dlatego pomoc w sprowadzeniu Macieja Pałaszewskiego była dla nas osobistym projektem. Trzymamy kciuki i sercem jesteśmy z Dumą Warmii. W najbliższym czasie rozważamy również zainwestowanie w e-sport” – komentuje Maciej Suwik, Co-Founder w LOANDO.

Crowfunding ratunkiem dla klubów piłkarskich

Klub Stomil Olsztyn należy do miasta Olsztyn, ale o przejecie klubu stara się Michał Brański, współzałożyciel Wirtualnej Polski. Na razie biznesmen udzielił klubowi pożyczki, która pozwoli na spłacenie najpilniejszych zobowiązań.

Jednocześnie Stomil Olsztyn poważnie rozważa emisję akcji w ramach platformy crowfundingowej Beesfund. Jest to efekt udanej kampanii Wisły Kraków, w ramach której udało się pozyskać 4 mln zł w zaledwie 24 godziny od rozpoczęcia emisji. Biała Gwiazda sprzedała trochę ponad 5% swoich udziałów, które nabyło ponad 9 tys. akcjonariuszy. Crowdfunding pomagał także klubom piłkarskim za granicą – na przykład w Hiszpanii, gdzie w podobny sposób uratowano Real Oviedo. Więcej na temat zbiórki pieniędzy przez Wisłę Kraków i crowdfundingu w futbolu pisaliśmy tutaj. Czy crowdfunding stanie się standardem w polskim sporcie? Wiele wskazuje, że tak.