Partner serwisu Visa dla biznesu

Prezes Marek Niechciał odchodzi z UOKiK. Zasili szeregi UFG

Fintek
Fintek
#Insurtech#Prawo
Opublikowano: 24 grudnia 2019, 09:00 Aktualizacja: 24 grudnia 2019, 09:52

Prezes Urzędu Konkurencji i Konsumentów, Marek Niechciał, został powołany na członka zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. W związku z tym złożył dymisję z obecnie pełnionej funkcji, którą wczoraj przyjął premier Mateusz Morawiecki.

Prezes Marek Niechciał odchodzi z UOKiK. Zasili szeregi UFG

Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów Marek Niechciał (zdjęcie powyżej) będzie pełnił obowiązki Prezesa UOKiK do czasu powołania jego następcy. Stanowisko w UFG obejmie po zakończeniu funkcji Prezesa UOKiK, od 1 lutego 2020 r. – czytamy w komunikacie UOKiK.

Marek Niechciał przechodzi z UOKiK do UFG

Marek Niechciał, od 2016 roku prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wcześniej pracował między innymi w Narodowym Banku Polskim i organie nadzoru ubezpieczeniowego. W zarządzie UFG będzie odpowiadał za realizację funkcji gwarancyjnych, zarówno dla sektora ubezpieczeniowego, jak i turystycznego.

– Z dużym zadowoleniem przyjmuję wzmocnienie zarządu UFG poprzez powołanie do jego składu Marka Niechciała. Kwalifikacje i doświadczenie zawodowe Marka zostaną wykorzystane w optymalizowaniu i zarządzaniu rozwiązaniami zapewniającymi stabilne wypełnianie przez Fundusz funkcji gwarancyjnych – mówi Małgorzata Ślepowrońska, prezes zarządu UFG.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów to ważny organ z punktu widzenia branży FinTech. To między innymi UOKiK wydaje zgody na przejęcia jednych spółek przez drugie, a także monitoruje działalność poszczególnych firm pod kątem praktyk stosowanych względem klientów. Na razie nie wiadomo kto zostanie nowym prezesem Urzędu.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

prezes-marek-niechcial-odchodzi-z-uokik-zasili-szeregi-ufg