Zgodnie z przepisami ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów Marek Niechciał (zdjęcie powyżej) będzie pełnił obowiązki Prezesa UOKiK do czasu powołania jego następcy. Stanowisko w UFG obejmie po zakończeniu funkcji Prezesa UOKiK, od 1 lutego 2020 r. – czytamy w komunikacie UOKiK.

Marek Niechciał przechodzi z UOKiK do UFG

Marek Niechciał, od 2016 roku prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wcześniej pracował między innymi w Narodowym Banku Polskim i organie nadzoru ubezpieczeniowego. W zarządzie UFG będzie odpowiadał za realizację funkcji gwarancyjnych, zarówno dla sektora ubezpieczeniowego, jak i turystycznego.

– Z dużym zadowoleniem przyjmuję wzmocnienie zarządu UFG poprzez powołanie do jego składu Marka Niechciała. Kwalifikacje i doświadczenie zawodowe Marka zostaną wykorzystane w optymalizowaniu i zarządzaniu rozwiązaniami zapewniającymi stabilne wypełnianie przez Fundusz funkcji gwarancyjnych – mówi Małgorzata Ślepowrońska, prezes zarządu UFG.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów to ważny organ z punktu widzenia branży FinTech. To między innymi UOKiK wydaje zgody na przejęcia jednych spółek przez drugie, a także monitoruje działalność poszczególnych firm pod kątem praktyk stosowanych względem klientów. Na razie nie wiadomo kto zostanie nowym prezesem Urzędu.