O starcie strony internetowej poinformował na Linkedinie Mateusz Lebiedzinski, strategy business development w Horum. Fintech szuka obecnie pracowników na takie stanowiska jak analityk funkcjonalny, solution architect, process manager i product manager.

– Uruchomiliśmy nową stronę Horum SAwww.horum.eu. Uporządkowujemy na niej wiedzę czym Horum jest, co robimy i jakie są nasze cele. Na stronie będziemy publikować update`y z postępów prac. Dodatkowo dowiecie się jak można z nami współpracować jako Partner czy Inwestor – napisał Lebiedzinski na Linkedinie. 

Co zaoferuje Horum Bank?

Horum Bank ma zaoferować mobilną aplikację biznesową, która będzie zawierała wszystkie informacje na temat finansów oraz prowadzonego biznesu firmy. Dodatkowo, poprzez użycie technologii blockchain, dostęp do finansów będzie możliwy 24/7/365. „Nigdy nie zaskoczymy Klienta przerwami technicznymi” – czytamy na stronie internetowej. W ofercie challenger banku znajdą się także konta wielowalutowe, smart contracty z użyciem technologii blockchain i pokaźna sieć zasobów wsparcia biznesowego.

– Budujemy bank, który będzie działał w modelach Federacyjnym oraz B4B (Business for Business) oraz w oparciu o proponowaną architekturę blockchain. Zapewnimy naszemu klientowi możliwie największe wsparcie poprzez swobodny udział w wymianie wiedzy rynkowej w węzłach wewnątrz- i międzysektorowych. Tokenizacja będzie wykorzystana jako środek płatniczy w ekosystemie bankowym. Dodatkowo smart contracty pozwolą na bezpieczniejsze wykonanie transakcji oraz wyeliminują problem braku ich transparentności – czytamy na stronie Horum.

Kiedy wystartuje polski challenger bank?

Jeszcze w lipcu Puls Biznesu pisał, że Horum Bank ma działać na mocy licencji uzyskanej na Litwie, ale zanim ją otrzyma ma prowadzić działalność jako instytucja pożyczkowa. Fintech zaoferuje finansowanie i karty kredytowe dla małych i średnich przedsiębiorców – informował Puls Biznesu.

Założycielami nowego banku są między innymi byli pracownicy PKO Banku Polskiego. W listopadzie Horum rozszerzyło swój skład osobowy. Do dotychczasowego składu Rady Nadzorczej, obok Przewodniczącego Jacka Obłękowskiego oraz Członka Tomasza Żarneckiego dołączył Krzysztof Piech. Funkcję prezesa Horum sprawuje Robert Łasek.

W minionym miesiącu fintech podpisał również porozumienie z IBM i Asseco Poland, na mocy którego mają zostać stworzone struktury pozwalające na działalność globalnego mobilnego banku, funkcjonującego w znacznym stopniu w oparciu o technologię blockchain. Wynikiem początkowej współpracy będzie platforma technologiczna pozwalająca Horum wyjść na rynek z pierwszymi produktami. Start planowany jest w przeciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia prac.