Partner serwisu Visa dla biznesu

Przelew z mBanku zrealizujesz w serwisie Millenet. Bank Millennium rozszerza dostępność usługi

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Bankowość#Fintech#Millennium#PSD2
Opublikowano: 21 maja 2020, 11:12 Aktualizacja: 21 maja 2020, 16:09

Klienci Banku Millennium mogą zlecać w serwisie internetowym Millenet przelewy ze swoich kont w kolejnym banku – do usługi zostały dołączone rachunki prowadzone w mBanku.

Przelew z mBanku zrealizujesz w serwisie Millenet. Bank Millennium rozszerza dostępność usługi

W kwietniu Millennium jako pierwszy bank w Polsce udostępnił usługę inicjowania płatności – dla kont w PKO BP. Teraz z takiej możliwości mogą skorzystać także klienci posiadający rachunki w mBanku.

Wszystko dzięki dyrektywie PSD2

Z rozwiązania mogą korzystać wszyscy klienci, którzy mają dodane do swojej bankowości elektronicznej konta innych banków, bądź je dodadzą. Obecnie możliwe jest zlecenie przelewu krajowego z rachunku prowadzonego w PLN w PKO BP i w mBanku. Usługa będzie stopniowo rozszerzana o rachunki kolejnych banków oraz inne rodzaje transakcji – czytamy w komunikacie.

Po zalogowaniu się i potwierdzeniu operacji metodą autoryzacyjną używaną w danym banku, klient zostanie z powrotem przeniesiony do Millenetu. W Millenecie wszystkie zainicjowane w ten sposób transakcje będą widoczne w sekcji Płatności > Zainicjowane płatności.

Takie możliwości daje dyrektywa PSD2, a konkretnie usługa PIS (ang. Payment Initiation Service). Dzięki temu klient, który posiada konto w Banku Millennium i mBanku (lub PKO BP) może zlecać przelewy z rachunku w innym banku z poziomu bankowości internetowej Millennium.

Wcześniej Bank Millennium udostępnił także możliwość podglądania salda na rachunkach w innych bankach (usługa AIS). Obecnie takie rozwiązanie jest dostępne dla osób posiadających konta w Alior Banku, ING, mBanku, Pekao, PKO BP i Santanderze.

Dodatkowo klienci Millennium wnioskujący o kredyt gotówkowy mogą także potwierdzić dochód za pomocą logowania do innego banku za pośrednictwem Millenetu. W pierwszym etapie potwierdzanie dochodu jest możliwe z kont w dwóch bankach – Alior Banku i ING.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

przelew-z-mbanku-zrealizujesz-w-serwisie-millenet-bank-millennium-rozszerza-dostepnosc-uslugi