Redakcja Fintek.pl życzy Wesołych Świąt Wielkanocnych

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 19 kwietnia 2019 Aktualizacja: 9 maja 2019

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji w imieniu całego zespołu Fintek.pl składamy najserdeczniejsze życzenia. Spokojnych, pełnych radości oraz rodzinnego ciepła Świąt Wielkiej nocy i rzecz jasna mokrego Dyngusa.

Polacy wciąż nie doceniają Świąt Wielkanocnych. Zgodnie z zeszłorocznym badaniem wykonanym na zlecenie BIG InfoMonitor nadchodzące święta ceni sobie zaledwie 62% Polaków. Z kolei Boże Narodzenie jest ważne aż dla 76% z nas. Pewnie chodzi o brak prezentów.

Życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych

Przygotowanie do Świąt Wielkiej Nocy nie wymaga tyle wysiłku, co w przypadku Bożego Narodzenia. Na Wielkanoc wydajemy też mniej pieniędzy niż na święta grudniowe. Wygląda jednak na to, że Polacy wyjątkowo cenią sobie atmosferę wigilijnej kolacji, śpiewania kolęd i oczywiście wręczania prezentów. Niemniej Wielkanoc to wciąż ważne dni dla Polaków.

Z okazji zbliżających się świąt warto krótko podsumować ostatnie miesiące. Od stycznia do końcówki kwietnia sporo się wydarzyło – także w branży FinTech. Banki opublikowały testowe API, pojawiły się e-dowody, polskie ulice zalewają elektryczne hulajnogi na minuty, bank BNP Paribas zmienił nazwę, a rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym (tzw. Lex Uber).

Doszło też do bardzo ważnego wydarzenia z punktu widzenia samych fintechów – w związku ze zmianami w kierownictwie Komisji Nadzoru Finansowego zawieszono prace nad regulacyjną piaskownicą. KNF opracował nowy plan wspierania fintechu, o którym więcej pisaliśmy tutaj. Kolejne miesiące również przyniosą wiele interesujących zmian – a najciekawszą z nich będzie pełna implementacja dyrektywy PSD2. Nastąpi to już we wrześniu 2019 roku.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

redakcja-fintek-pl-zyczy-wesolych-swiat-wielkanocnych