Przy okazji zachęcamy do obejrzenia 5 odcinków podcastów z serii My Business Angel Way, realizowanej wspólnie z Cobin Angels. Rozmowy prowadzą Rafał Tomaszewski oraz Robert Ługowski. Do tej pory omawialiśmy takie zagadnienia jak strategia inwestycyjna, działalność aniołów biznesu, wycena startupów, czy sam proces inwestycji.

Odcinek 1: Kim są aniołowie biznesu? My Business Angel Way #1,

Odcinek 2: Osobista strategia inwestycyjna. My Business Angel Way #2,

Odcinek 3: Deal sourcing i wycena startupów. Jak znaleźć przyszłego jednorożca? My Business Angel Way #3,

Odcinek 4: Jak wygląda proces inwestycji w startup? My Business Angel Way #4.

Odcinek 5: Praca ze startupami. Jak pomagać żeby nie przeszkadzać? My Business Angel Way #5

Poznaj zwycięzców ogłoszonych podczas Gali Business Angel of the Year 2021

W tym roku założyciele startupów i inwestorzy zgłosili do konkursu ponad 200 kandydatów (aniołów biznesu i funduszy VC) – dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Kapituła konkursu składająca się z laureatów Business Angel of the Year z poprzednich lat, ekspertów i przedstawicieli partnerów wybrała zwycięzców w kategoriach Anioł Biznesu Roku (dla najwybitniejszego inwestora anielskiego), Debiutant Roku (dla najlepszego inwestora, który pierwszą inwestycję przeprowadził w 2021 r.).

Aniołem Biznesu Roku 2021 został Piotr Romanowski – inwestor specjalizującym się w spółkach z obszaru biotechnologii i fintechu aktywny od 2009 roku. Debiutantem Roku 2021 został Roman Pałac, prezes zarządu Gemini Polska, który wspomaga startupy w transformacji biznesowej, rozwoju sprzedaży i strategii. Olga Sobieraj otrzymała Nagrodę Ekosystemu by OVHcloud. Inwestorka została doceniona za dzielenie się swoją ekspercką wiedzą ze startupami oraz działalność w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i Fundacji Liderek Biznesu.

Retransmisję Gali Business Angel of the Year 2021 można obejrzeć poniżej.