Revolut Junior powstał z myślą o dzieciach i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat. Oferta obejmuje aplikację, konto, kartę i zestaw narzędzi do nauki zarządzania finansami. Za pomocą aplikacji Revolut Junior najmłodsi klienci pod kontrolą rodziców mogą także zarządzać kieszonkowym.
Konto Junior jest przedłużeniem kont rodzica i współrodzica. Funkcja Apple Pay jest już dostępna dla klientów Revolut Junior w Europie (EEA) i Wielkiej Brytanii (UK), a niebawem także w USA, Singapurze i w Australii. Apple Pay wymaga do logowania konta Apple ID, w Polsce jest ono dostępne dla dzieci od 16 roku życia – czytamy w komunikacie.
Revolut Junior z opcją płatności Apple Pay
Dzięki integracji z Apple Pay, klienci Revolut Junior mogą korzystać z płatności telefonem iPhone i zegarkiem Apple Watch. Transakcji w ten sposób dokonają wszędzie, gdzie akceptowane są płatności bezstykowe Apple Pay. Oczywiście z wyjątkiem miejsc, w których oferowane są usługi wyłącznie dla osób dorosłych.
– Klienci stale inspirują nas do wprowadzania innowacji w Revolut. Tak jest i tym razem. Nasze badania pokazały, że młodsze pokolenie preferuje cyfrowe portfele. Dodanie Apple Pay dla nastolatków uprości płatności z pomocą Revolut Junior i zwiększy poziom bezpieczeństwa. Idziemy w stronę społeczeństwa bezgotówkowego. Pandemia uwidoczniła ten trend. Skarbonki na monety przechodzą do historii, a ich miejsce zajmują cyfrowe portfele dla dzieci – mówi Tara Massoudi, Head of Product w Revolut.
Revolut rozbudowuje ofertę również dla dorosłych klientów. Od niedawna mogą oni w sposób niemal nieograniczony, z pomocą liternictwa, obrazków, emotikonów i odręcznych rysunków projektować wygląd swoich kart. Opcja personalizacji karty jest dostępna dla osób korzystających z rocznych planów Revolut.
Ponadto końcem października bieżącego roku brytyjski fintech udostępnił w Polsce funkcję Stays, czyli platformę do wynajmu miejsc noclegowych. Dzięki nowej opcji rezerwacja pobytu może zostać dokonana bezpośrednio z poziomu aplikacji mobilnej Revolut.
Na początku listopada informowaliśmy o planach Revolut dotyczących stworzenia własnej giełdy kryptowalut. Wcześniej pojawiła się zapowiedź uruchomienie rozwiązań z zakresu BNPL. W aplikacji Revolut ma pojawić się przycisk, który pozwoli zamienić kartę płatniczą w kartę służącą do odroczonych płatności/płatności ratalnych.