W aplikacji Booksy każdy – nie tylko obecni klienci – będzie mógł umówić wizytę w 100 wytypowanych placówkach banku BNP Paribas. Jednym kliknięciem wybierzemy oddział, a kolejnym datę i termin spotkania. Następny krok to wybór tematu spotkania z dostępnej listy, na której znajdą się: pożyczka hipoteczna/kredyt hipoteczny oraz inwestycje, oszczędności i konta. Cały proces może zająć mniej niż minutę. Po umówieniu spotkania, dostaniemy potwierdzenie mailem, a w przeddzień – przypomnienie.

Jeśli udogodnienie spotka się z pozytywną reakcją klientów, bank BNP Paribas będzie rozwijać współpracę z Booksy. W planach jest objęcie usługą pozostałych oddziałów i dodanie możliwości umawiania spotkań z doradcami o innych specjalizacjach. Aplikacja Booksy dostępna jest na telefonach z systemami Android oraz iOS. Poniżej screen z aplikacji Booksy.

Booksy BNP Paribas

Współpraca BNP Paribas i Booksy

Booksy to startup z polskim rodowodem, który posiada ponad 7 mln użytkowników na świecie. Za pomocą aplikacji można rezerwować wizyty między innymi w salonach fryzjerskich i kosmetycznych. Spółka współpracuje z takimi gigantami jak Facebook, dzięki czemu ma szansę stać się jednorożcem, czyli startupem wartym ponad 1 miliard dolarów. Dotychczas nie udało się to żadnej polskiej firmie.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele spraw można załatwić online (np. założyć rachunek na selfie), ale część mimo wszystko pozostaje w gestii oddziałów, które z powodu ograniczeń, nie mogą działać na 100%. Umawianie spotkań przez Booksy jest wygodne dla tych osób, które chcą uniknąć kolejki lub dłuższego czekania na obsługę.

Co ważne, za pomocą Booksy spotkanie z doradcą BNP Paribas będzie mógł umówić każdy zainteresowany – nie tylko klient banku. Nie każdy człowiek starający się o kredyt hipoteczny w BNP Paribas posiada rachunek w tym banku, czyli nie jest użytkownikiem aplikacji mobilnej. Dlatego wprowadzenie takiej funkcji w apce mobilnej nie rozwiązałoby problemu dla tych osób. Booksy to powszechne, znane i lubiane rozwiązanie, z którego w Polsce korzysta około 1 mln osób. Wdrożenie pozwala na przyciągnięcie klientów nie będących na razie klientem BNP Paribas.

Współpraca została nawiązana w bardzo szybkim tempie, bo w ciągu zaledwie miesiąca od pierwszego kontaktu. To ekspresowa fintechowa decyzja. Już niebawem na Fintek.pl pojawią się dwa podcasty na temat współpracy BNP Paribas i Booksy.