Partner serwisu Visa dla biznesu

Rusza Google Play Pass. Abonament na gry i aplikacje

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Google
Opublikowano: 24 września 2019, 15:28 Aktualizacja: 24 września 2019, 15:28

Google uruchamia nową usługę w modelu subskrypcyjnym – Google Play Pass. Za cenę 4,99 dolarów miesięcznie użytkownik zyskuje dostęp do kilkuset płatnych gier i aplikacji.

Rusza Google Play Pass. Abonament na gry i aplikacje

Na razie usługa jest dostępna tylko dla klientów w USA, ale Google chce ją rozszerzyć także na Europę. Google Play Pass to odpowiedź na podobną usługę od Apple – Apple Arcade. Abonament w sklepie App Store kosztuje w Polsce 24,99 zł miesięcznie.

Google Play Pass – jak to działa?

Na początek Google przygotowało promocyjną ofertę, w ramach której subskrypcje można kupić za 1,99 USD. Zniżka będzie obowiązywała do 10 października. Dzięki Google Play Pass użytkownicy zyskają dostęp do ponad 350 płatnych gier i aplikacji. W ramach abonamentu z usługi może korzystać 6 członków rodziny.

Klienci mają możliwość przetestowania oferty, korzystając z darmowego 10-cio dniowego okresu próbnego. Google Play Pass będzie dostępne tylko dla użytkowników smartfonów z Androidem, a warunkiem skorzystania z usługi jest założenie konta Google. Zaletą abonamentu jest także brak uciążliwych reklam.

Czy taka subskrypcja się opłaca? Wydaje się, że tak. Niektóre gry i aplikacje dostępne w ramach abonamentu kosztują około 3,99 dolarów. Oferta jest tym bardziej atrakcyjna, że w ramach jednego pakietu z usługi może skorzystać sześć osób (członków rodziny jednocześnie). Z ostateczną oceną Google Play Pass trzeba będzie jednak poczekać do jej oficjalnego debiutu w Polsce.

Jak na dłoni widać jednak, że subskrypcje stają się coraz bardziej popularne. Usługi w takim modelu oferują już najwięksi gracze na świecie, a statystyczny Polak opłaca nawet 4 subskrypcje w miesiącu. To już nie tylko Netflix, HBO GO, Spotify, czy PS Plus – ostatnio model subskrypcyjny wprowadził także Empik, oferując szereg benefitów za kwotę 80 złotych rocznie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

rusza-google-play-pass-abonament-na-gry-i-aplikacje