Revolut Pay pozwala płacić jednym kliknięciem i zarabiać cashback za zakupy. Obecni klienci mogą korzystać z Revolut Pay dokonując płatności z pomocą kart brytyjskiego fintechu lub bezpośrednio z konta Revolut. Osoby, które nie są klientami Revolut, mogą płacić równie łatwo kartami Mastercard lub Visa wydanymi przez inne banki.

Dzięki Revolut Pay klienci mogą płacić za zakupy jednym kliknięciem

Transakcje potwierdzane są z pomocą funkcji Face ID lub odciskiem palca (dwustopniowa autoryzacja), bez konieczności wpisywania numeru konta. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa środków klientów w trakcie zakupów online.

Środki pojawią się bezpośrednio na koncie Revolut Business usługodawcy w ciągu 24 godzin, bez dodatkowych kosztów. Małe i średnie firmy mogą dodać i aktywować Revolut Pay na swoich stronach mobilnych i w internecie, dzięki odpowiednim wtyczkom, w zaledwie kilku minut. Dla większych startupów i firm Revolut Pay oferuje zestaw wtyczek API i SDK, które pozwolą firmie uruchomić rozwiązanie w ciągu kilku dni.

Usługodawcy mogą przyjmować płatności, przy niewielkim koszcie, w ponad 20 walutach. Oficjalny start Revolut Pay to kolejny ważny krok po lipcowej premierze terminali płatniczych Revolut Reader, a także platformy dla firm do akceptacji i procesowania płatności udostępnionej w 2020 roku – czytamy w komunikacie.

Revolut Pay pracuje już dla sprzedawców bezpośrednio np. WH Smith, Funky Pigeon, oraz poprzez platformy np. Shopify, Prestashop. Nowa metoda płatności pojawi się już niebawem w wielu kolejnych serwisach, takich jak np. strona do rezerwowania lotów FlyGo.

Rozwiązanie jest dostępne w Wielkiej Brytanii i na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.