Urządzenie pozwala spersonalizować całość doświadczeń związanych z jedzeniem – rekomenduje przepisy dostosowane do osobistych preferencji dietetycznych, za jednym kliknięciem pomaga opracować plan posiłków na cały tydzień na podstawie przechowywanych produktów, a także ułatwia przygotowanie listy zakupów obejmującej wszystkie potrzebne składniki – wyjaśnia Samsung w komunikacie.

Nowa wersja lodówki Samsung Family Hub

Metamorfozę przeszła także ceniona przez użytkowników funkcja ViewInside. Umieszczone w środku Family Hub aparaty wyposażono w zupełnie nową technologię sztucznej inteligencji do rozpoznawania obrazów, która automatycznie skanuje znajdujące się w lodówce produkty, identyfikuje je, a także przesyła powiadomienia o tym, co inni członkowie rodziny dokupili bądź spożyli.

Aby pomóc użytkownikom w jeszcze dokładniejszym i efektywniejszym planowaniu posiłków, Samsung nawiązał współpracę ze startupem Whisk, niedawno przejętym przez Samsung NEXT. Whisk pomaga zaplanować kompleksowy posiłek, a nawet posiłki na cały tydzień. Innowacyjna technologia dostosowuje przepisy w zależności od tego, ile osób będzie jadło i opracowuje inteligentną listę zakupów obejmującą składniki potrzebne do przyrządzenia kilku potraw.

Samsung wyjaśnia, że za pomocą nowej lodówki Family Hub można teraz teraz monitorować i kontrolować ponad 1000 urządzeń kompatybilnych ze SmartThings: włączać i wyłączać światła, sprawdzać, kto dzwoni do drzwi, ustawiać temperaturę czy zamykać drzwi wejściowe na zamek – czytamy w komunikacie Samsunga.

Warto przypomnieć, że z poziomu obecnie dostępnej na rynku lodówki Samsung Family Hub można zamówić zakupy we Frisco.pl z dostawą do domu. Koszt takiego urządzenia to około 14-15 tys. złotych.