Z płatności z nowym limitem będzie można korzystać w punktach usługowo-handlowych, w których terminale płatnicze zostaną zaktualizowane, dzięki czemu będą akceptowały płatności według nowych zasad. Aktualizacje terminali płatniczych będą następować sukcesywnie.

Kartą Santandera zapłacisz bez PIN do 100 złotych

Santander wyjaśnia, że w najbliższych tygodniach może się zdarzyć sytuacja, że w niektórych punktach możliwa będzie płatność do 100 zł bez PIN, natomiast w innym, tą samą kartą PIN będzie wymagany dla transakcji powyżej 50 zł. Zmiany to pokłosie wprowadzonego w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego koronawirusem. Podniesienie limitu ma sprawić, że klienci rzadziej będą musieli dotykać terminali płatniczych.

– Dla kart Mastercard nie będą wymagane od klienta żadne działania, aby korzystać z płatności do 100 zł, natomiast dla kart Visa wydanych przez Santander Bank Polska, dla zaktywowania tej funkcji, rekomendowane jest wykonanie transakcji stykowej w bankomacie lub terminalu. Może to być płatność, wypłata lub wpłata pieniędzy, sprawdzenie salda – czytamy w komunikacie Santandera.

Mastercard zapowiedział gotowość na podniesienie limitu płatności bez PIN już dwa dni temu. Visa także potwierdziła zamiar zwiększenia limitu do 100 złotych. Zmiany mają nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Co więcej o testach nowego limitu transakcji bez PIN poinformował także eService, czyli największy operator terminali w Polsce.