Klienci Banków Spółdzielczych SGB mogą od dziś dokonywać płatności mobilnych. Udostępnienie usługi BLIK i Google Pay to pierwszy etap mobilnego przyspieszenia w sektorze bankowości spółdzielczej – SGB pracuje równolegle nad kolejnymi usługami w tym obszarze, już wkrótce planuje wprowadzenie Apple Pay i Garmin Pay – czytamy w komunikacie prasowym.

Mobilne przyspieszenie w SGB

W 2018 roku Polacy zrealizowali za pomocą BLIKA ponad 91 mln transakcji. Tylko w pierwszych trzech miesiącach tego roku użytkownicy zapłacili BLIKIEM już 40 milionów razy. Łączna wartość transakcji zrealizowanych w 2018 roku przekroczyła 12 mld złotych; dla porównania – w roku 2017 było to 4,5 mld zł.

Z kolei Google Pay z kolei to proste i bezpieczne płatności mobilne. Dzięki temu rozwiązaniu klienci SGB będą mogli użyć swojego smartfona, by zapłacić wszędzie tam, gdzie do tej pory płacili zbliżeniowo kartą. Po dodaniu karty płatniczej SGB z aktywną funkcją zbliżeniową do aplikacji Google Pay, by dokonać płatności wystarczy wybudzić smartfona i przyłożyć go do terminala płatniczego. Z Google Pay można również skorzystać przy płatnościach w Internecie – w wielu popularnych aplikacjach mobilnych i w setkach sklepów internetowych. Wystarczą tylko dwa kliknięcia by bezpiecznie opłacić zakupy za pomocą karty płatniczej SGB zapisanej w aplikacji Google Pay.

Płatności Google Pay udostępniają wszystkie Banki Spółdzielcze SGB. Z kolei lista banków, które świadczą usługę BLIK dostępna jest na stronie www.sgb.pl/mobilne.