Z usług OVH korzysta wiele serwisów działających w Polsce. Jako przykład można wymienić między innymi niektórych sprzedawców działających na Allegro, czy inne sklepy e-commerce – chodzi tutaj o witryny używające programów BaseLinker, czy Senuto.

Pożar serwerowni OVH w Strasbourgu

O pożarze serwerowni w Strasbourgu poinformował na Twitterze Octave Klaba, założyciel OVH. W pożarze nie ucierpiała żadna osoba, ale firma straciła dostęp do budynku. W związku z tym nawet nieuszkodzone bloki serwerowni nie będą działać odpowiednio. Ogień objął istotny budynek SGB2 i część obiektu SGB1.

Z usług OVH korzysta 1,6 mln klientów, a firma obsługuje około 400 tys. serwerów. To jeden z największych dostawców rozwiązań chmurowych w Europie, który konkuruje z takimi graczami jak Amazon, Google, czy Microsoft. Skala problemu jest więc poważna. Francuski gigant to także ważny gracz na polskim rynku, jako jeden z najpopularniejszych dostawców usług hostingowych.

Teraz OVH zachęca klientów do uruchomienia Disaster Recovery Plan, czyli planów awaryjnych. Ma to pomóc w odzyskaniu utraconych danych.

/RT