O sprawie przeczytacie między innymi na blogu Stripe. Aplikacja i karta wirtualna QuadPay powstały dzięki współpracy ze Stripe Issuing. Fintech oferuje klientom zarządzanie saldem do wysokości 500 dolarów. Transakcji można dokonywać zarówno online, jak i w fizycznych sklepach.

Stripe to jeden z największych fintechów na świecie. We wrześniu zeszłego roku spółka pozyskała 250 mln dolarów dofinansowania, co ustaliło jej wycenę na poziomie 35 mld USD. Od końcówki zeszłego roku Stripe działa także na polskim rynku.

Współpraca Stripe i QuadPay

Jak działa nowe rozwiązanie wsparte przez Stripe Issuing? Po założeniu konta i przejściu procesu weryfikacji klienci otrzymują wirtualną kartę QuadPay, którą można podpiąć do Apple Pay lub Google Pay. Karta pozwala na dokonywanie płatności ratalnych (online i offline) – transakcję można rozłożyć na cztery raty 0%, a należność trzeba uregulować w ciągu 6 tygodni. Współpraca ze Stripe pozwoli QuadPay na szybsze dotarcie do szerokiego grona klientów. Kilka dni temu zakończono beta testy aplikacji i karty płatniczej.

To ciekawe rozwiązanie. Model buy now pay later staje się coraz popularniejszy także w Polsce, ale na razie fintechy oferują tego typu rozwiązania tylko w sektorze e-commerce. Nad udostępnieniem płatności ratalnych w fizycznych sklepach pracuje Twisto – obecnie taka usługa jest dostępna na macierzystym rynku spółki, czyli w Czechach. Ma ono pojawić się także w Polsce, a obecnie fintech pracuje nad udostępnieniem rat 0%. Prowizję będzie spłacał sklep.

Nasz przegląd ofert odroczonych płatności w Polsce można znaleźć w podlinkowanym tekście.