Dane biometryczne użyte do rejestracji nie są udostępniane stronom trzecim – odcisk palca zapisany w chipie karty służy wyłącznie do uwierzytelnienia posiadacza karty podczas płatności zbliżeniowych. Również sprzedawcy detaliczni i bank nie mają dostępu do danych biometrycznych – są one bezpiecznie przechowywane w chipie karty – czytamy w komunikacie.

Biometryczną karta płatnicza bez konieczności podawania PIN-u

Thales jest pierwszą firmą, która stworzyła bezstykową kartę biometryczną w pełni zgodną z głównymi certyfikatami systemów płatności.

W razie zagubienia karty lub jej kradzieży będzie bezużyteczna bez odcisku palca właściciela przy uwierzytelnianiu transakcji zbliżeniowej. W tego rodzaju bezpiecznym środowisku płatniczym nie ma potrzeby ustawiania limitu płatności – nie trzeba podawać PIN-u. Natomiast, gdy użycie odcisku palca przez posiadacza karty nie jest możliwe (np. przy wypłacie gotówki z bankomatu), nadal można użyć kodu PIN jako rozwiązania awaryjnego.

Bezstykowa biometryczna karta płatnicza Thales ma być jedynym rozwiązaniem w branży, które jest w pełni certyfikowane przez główne systemy płatności EMV, takie jak Mastercard i Visa. Po serii udanych prób na całym świecie rozwiązanie zostało skomercjalizowane w kilku krajach.

– Po uzyskaniu pozytywnych wyników testów biometrycznej karty płatniczej Thales, udostępniliśmy ofertę dla wszystkich naszych klientów. W oddziale wprowadzono prosty, ale rygorystyczny proces rejestracji, dzięki czemu dane biometryczne są bezpieczne przechowywane na karcie. Jest to kluczowy warunek wstępny, ponieważ bardzo poważnie traktujemy prywatność danych naszych klientów – komentuje Jean-Marie Dragon, kierownik działu płatności i kart, BNP Paribas.