Pilotaż ruszył we wtorek 12 maja, a w jego ramach można zamówić szereg artykułów z oferty gastronomicznej Wild Bean Café za pomocą aplikacji Uber Eats – na razie tylko w Krakowie. Wkrótce ta oferta zostanie rozszerzona o inne artykuły spożywcze i towary ze sklepów na stacjach BP.

Stacje paliw BP rozpoczynają współpracę z Uber Eats

Aby zamówić produkty z Wild Bean Café, użytkownicy będą musieli pobrać aplikację Uber Eats lub skorzystać ze strony internetowej Uber Eats i złożyć  zamówienie w jednej ze stacji wymienionych na liście. Nie obowiązuje minimalna wartość koszyka, a opłata za dostawę wynosi od 5,99 do 9,99 w zależności od odległości. Proces dostawy można łatwo prześledzić od początku do końca i trwa on około 30 minut.

– Rozpoczynamy współpracę z Uber Eats, aby nasi Klienci mogli korzystać z oferty sklepowej i kawiarnianej Wild Bean Cafe już nie tylko w drodze, ale także pozostając w domu. Firma BP, jako pierwsza firma paliwowa w Polsce, wprowadza home delivery, jako pierwsi w branży  rozpoczynamy współpracę z Uber Eats. Wdrożenie będzie przebiegać w kilku etapach, a naszym celem jest realizowanie dostaw ze stacji bp w całej Polsce, z ofertą gastronomiczną  i sklepową – mówi Barbara Wiążewska, Dyrektor Generalna działu retail firmy BP w Polsce.

W czasie pandemii rynek dostaw jedzenia i zakupów w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Przykładowo konkurent Uber Eats, czyli hiszpańskie Glovo, uruchomił dostawy zakupów z Biedronki i Carrefoura. Sprzedaż internetową rozpoczęła także Żabka – z opcją odbioru osobistego lub dostawy do domu (na razie tylko w wybranych lokalizacjach).

W Polsce wystartował także Bolt Food, czyli usługa bliźniaczo podobna do Uber Eats. Na razie jest dostępna tylko w Warszawie.