– Od 19.03.2020 do momentu odwołania stanu epidemii w Polsce nie będziemy pobierać prowizji od obecnych i nowych klientów Paynow – czytamy w komunikacie.

Korzystanie z bramki Paynow bez prowizji

Paynow to bramka płatnicza od mBanku, która zadebiutowała na rynku w lutym 2020 roku. Jej głównymi zaletami ma być niska cena i szybkość działania. W normalnych okolicznościach prowizja od przyjętych płatności wynosiła 0,95% (niezależnie od wysokości obrotów). Zgodnie z zapewnieniami banku miała być to najkorzystniejsza oferta na rynku. Z kolei pieniądze trafiały na konto odbiorcy zaraz po dokonaniu wpłaty przez kupującego – wyjaśniał mBank.

Paynow to pierwszy integrator wykorzystujący rozwiązania chmurowe. Bramka powstała we współpracy ze spółką mElements – podmiotem z grupy mBanku. Aby z niego skorzystać wystarczy mieć rachunek firmowy i oczywiście stronę z e-sklepem. Panel do zarządzania płatnościami zintegrowany jest z serwisem transakcyjnym banku. Jeśli chodzi o metody płatności, to obecnie Paynow oferuje takie rozwiązania jak pay-by-link (szybki przelew internetowy) oraz BLIK. Niebawem do tego grona mają dołączyć karty kredytowe oraz raty.

Rezygnacja z prowizji Paynow to nie pierwsze działanie mBanku w obliczu pandemii koronawirusa. Bank zaoferował klientom wakacje kredytowe oraz kilka ułatwień pozwalających bankować zdalnie. Przykładowo umowę z mLeasing można podpisać za pośrednictwem Skype’a. Z kolei klienci korporacyjni mBanku otrzymali do dyspozycji e-podpis, za pomocą którego można podpisać dowolny dokument, czy umowę z bankiem bez wychodzenia z domu.