Umowa obejmuje wydawanie kart, implementację Visa Direct w ramach Western Union, a także dostarczanie usług dodatkowych, w tym produktów związanych z zarządzaniem ryzykiem. Klienci Western Union na wybranych rynkach będą mogli także otrzymać przedpłacone karty Visa.

Współpraca Visa i Western Union w zakresie przelewów

Umowa między Visa i Western Union jest rozszerzeniem współpracy związanej z wdrożeniem Visa Direct przez Western Union w 2022 i 2019 roku, które umożliwiło konsumentom w USA i Europie przysyłanie środków bezpośrednio do posiadaczy określonych kart Visa przebywających za granicą.

Teraz w komunikacie czytamy, że dzięki możliwościom Visa Direct, klienci Western Union w 40 krajach będą mogli przesyłać w trybie ekspresowym pieniądze na całym świecie. Dodatkowo Western Union planuje wydawać karty debetowe Visa w Ameryce Północnej, regionie Azji i Pacyfiku, Ameryce Łacińskiej oraz w Europie.

Klienci Western Union z sektora rządowego i organizacji pozarządowych będą mogli także wykorzystywać karty przedpłacone do przesyłania środków w ramach pomocy humanitarnej.

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o współpracy Visa i polskiego fintechu Zen.com – chodzi o usługę umożliwiającą bezpośrednie przelewy środków na karty Visa. Klienci mogą korzystać z płatności transgranicznych, wykorzystując do tego technologię Visa Direct Push Payments. Technologia ta zapewni klientom szybkie dokonywanie płatności międzynarodowych.

Z kolei kilka tygodni temu fintech PayPo, działający na rynku BNPL, otrzymał licencję principal member od Visa, dzięki której już w najbliższym czasie będzie mógł wydawać własne karty płatnicze, działające w modelu kup teraz, zapłać później. Opcję płatności kartą na szeroką skalę w sklepach stacjonarnych PayPo udostępni klientom już w bieżącym roku.