W następstwie przejęcia firma zostanie połączona z platformą CyberSource, narzędziem Visa pozwalającym na zarządzanie płatnościami cyfrowymi w obszarze e-commerce. Detaliści i agenci rozliczeniowi zyskają w ten sposób w pełni zintegrowane rozwiązanie do akceptowania płatności w modelu sprzedaży wielokanałowej. Co więcej, wraz z połączeniem obydwu rozwiązań zarówno agenci rozliczeniowi jak i dostawcy usług płatniczych będą mogli oferować je pod własną marką.

Niemiecki fintech Payworks przejęty przez Visa

Połączone zdolności umożliwią klientom Visa oferowanie ujednoliconego doświadczenia płatniczego bez względu na to, czy konsumenci dokonywać będą płatności w sklepie, za pomocą aplikacji, czy w internecie. Visa zainwestowała w Payworks w lutym 2018 r., a przejęcie jest konsekwencją zawartego wówczas strategicznego partnerstwa.

Fintech Payworks jest dostawcą oprogramowania wykorzystywanego w bramkach płatności, które ma usprawniać łączność systemów płatniczych przy transakcjach w punktach sprzedaży. Połączenie opartej na chmurze architektury Payworks z rozwiązaniami mobilnymi oraz zdolnościami płatniczymi CyberSource w obszarze e-commerce daje szereg korzyści dla detalistów i agentów rozliczeniowych, którzy są klientami Visa. Za pośrednictwem pojedynczej integracji będą oni mogli obsługiwać transakcje w punktach sprzedaży dla różnych typów terminali – wyjaśnia Visa w komunikacie.

Poprzez pojedynczą integrację z CyberSource, detaliści mają zyskać możliwość łatwego wdrożenia rozwiązania, pozwalającego na akceptację dowolnych form płatności elektronicznych, dokonywanych zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie.

Oparte na chmurze rozwiązanie niemieckiego fintechu stosowane jest w bramkach płatności.