Aktualnie możesz podpiąć w IKO swoje konto Inteligo oraz konta prowadzone przez BNP Paribas, Millennium, Pekao, mBank, Santander, Alior, ING i Nest Bank. Lista banków ma być systematycznie poszerzana.

Otwarta bankowość w aplikacji IKO od PKO BP

PKO BP przypomina, że dzięki otwartej bankowości zyskujemy wgląd do kont z innych banków w jednym miejscu – w aplikacji IKO. Open banking to także szybsze pożyczki i ciekawsze oferty lepiej dopasowane do potrzeb klienta. Jest to możliwe między innymi dzięki informacji o historii transakcji z kont w innych bankach.

Tego typu agregatory rachunków działają w oparciu o usługę AIS (ang. account information service). Następny krok w rozwoju otwartej bankowości w PKO BP to wprowadzenie usługi PIS (ang. payment initiation service), czyli inicjowania płatności z kont w innych bankach.

Tego typu rozwiązania oferuje już kilka banków działających w Polsce. Ostatnio inicjowanie płatności z rachunków w innych bankach udostępnił w swojej aplikacji mobilnej Santander Bank Polska.

PKO BP rozwija otwartą bankowość także w swoim kantorze internetowym – można w nim już przekazać kupione waluty na konta w innych bankach. Można realizować tę wymianę w PLN oraz czterech podstawowych walutach obcych (EUR, USD, GBP, CHF).