Orange Bank to przedsięwzięcie typu „mobile only”, co oznacza, że bank nie posada fizycznych placówek. Jest on dostępny tylko z poziomu aplikacji mobilnej i internetowego serwisu transakcyjnego. Hiszpanie mogą otworzyć darmowe konto z lokalnym numerem IBAN, do którego otrzymają debetową kartę Mastercard. Dodatkowy benefit dla klientów to 30 euro zniżki na kolejnym rachunku w Orange.

Orange Bank w Polsce?

Użytkownicy nowego banku mogą wykonywać typowe operacje bankowe, płacić za pomocą Apple Pay, zlecać darmowe przelewy SEPA (przelewy na terenie Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego), a także podzielić wydatki, czy porozmawiać z doradcą z poziomu aplikacji. Orange Bank oferuje również oprocentowanie depozytów w wysokości 1% na kwoty do 20 tys. euro.

Hiszpania jest dopiero drugim krajem, w którym Orange Bank rozpoczął działalność, ale ambicją francuskiego telekomu jest zaoferowanie usług finansowych także na innych rynkach. W grupie docelowej znajduje się również Polska, gdzie Orange przeprowadziło już średnio udany eksperyment z mBankiem. Przypomnijmy, że pod koniec 2018 roku francuska spółka i mBank zakończyły współpracę w ramach projektu Orange Finanse.

Nie oznacza to jednak, że Orange porzuciło plany świadczenia usług finansowych nad Wisłą. W zeszłym roku prezes Orange Polska, Jean-Francois Fallacher, mówił, że telekom planuje rozpoczęcie sprzedaży usług bankowych w Polsce w 2021 roku – właśnie w oparciu o Orange Bank. Trzeba jednak pamiętać, że rozpoczęcie takiej działalności wymaga stosownych zgód ze strony regulatorów i nadzorców, a ich uzyskanie jest dosyć czasochłonne.