Wcześniej Revolut udostępnił usługi otwartej bankowości w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Teraz przyszedł czas na Francję, gdzie fintech ma ponad 1 mln klientów. Francuzi będą mogli podpiąć do aplikacji konta z takich banków jak BNP Paribas, Credit Agricole, Credit Mutuel, Caisse d’Epargne, Banque Populaire, Société Générale i Hello Bank. O sprawie pisze serwis Finextra.

Revolut udostępnia otwartą bankowość we Francji

Działa to bardzo podobnie do rozwiązań znanych z polskich banków. Klienci wybierają rachunek, który chcą podpiąć do Revoluta i po stosownej autoryzacji mogą podejrzeć saldo w aplikacji. Fintech dzięki wsparciu firmy True Layer łączy się z API udostępnianymi przez banki, dzięki czemu cały proces jest możliwy do realizacji (dyrektywa PSD2). Na razie nie wiadomo kiedy Revolut udostępni podobną usługę na innych rynkach, w tym w Polsce.

Polacy mają jednak możliwość korzystania z podobnych rozwiązań dzięki bankom działającym nad Wisłą. Agregatory rachunków oferują już takie banki jak ING Bank Śląski, Bank Millennium, Alior Bank i Santander Bank Polska. Dodatkowo klienci Banku Millennium mają możliwość inicjowania płatności z kont w innych bankach za pomocą e-bankowości Millennium. Na razie w ten sposób można zlecać transakcje z kont w PKO BP i mBanku.

Pełniejszy przegląd usług agregacji rachunków w polskich bankach możecie znaleźć w podlinkowanym tekście.